myBudizzz

Better Sleep & More

Sağlık & Yaşam & Wellness Bilgi & İçerik IoT Yapay Zeka Mobil Uygulamalar B2C Büyüme

Yatırım turumuzun başlama tarihi itibariyle yapılan yatırımlarda yatırımcılara aşağıda belirtilen oranlarda bonus pay verilecektir. 

20.000 TL - 49.999 TL arasında yatırım yapan kişilere %10
50.000 TL - 99.999 TL arasında yatırım yapan kişilere %15,
100.000 TL ve üzerinde yatırım yapan kişilere %20 bonus pay dağıtılacaktır.

Ek paylar MKK nezdinde yapılacak pay dağıtımı esnasında yatırımcıların hesaplarına aktarılacaktır. Dağıtılacak bonus paylar şirketin kurucusu Sylvia Regulska Güney payından düşülecektir.

  • En yüksek yatırım yapan 10 yatırımcımıza, kişiselleştirilebilir ve yapay zeka tabanlı uyku asistanı MyBudizzz cihazı hediye edilecektir.

  • Tüm yatırımcılarımız, MyBudizzz cihazları için "fongogo" promosyon kodu ile %10 indirim sahibi olacaktır.

Biliyor musunuz araştırmalarımıza göre her 4 bebekten 1'i kolik ve ilk 6 ay uyku sorunu yaşıyor. Ayrıca, büyüdüklerinde
bu sorunlar bitmiyor hatta her üç yetişkinden biri uykusuzluk baş düşmanı! Hal böyle olunca uykusuzluk, sayısız psikolojik
rahatsızlığı ve ciddi sağlık problemlerini beraberinde getiriyor. Uyku alışkanlıklarınızı disipline sokmak için AI, IoT teknolojileri ile tasarlanmış myBudizzz, sizi öncelikle çok daha kaliteli uyku düzenine bunun beraberinde ise sağlıklı bir yaşama davet ediyor.

Çocuğumuz büyüdükçe, sağlıklı uyku ve mutlu yaşam desteğine olan ihtiyacımız da artıyor; hele ki ekranlar ve uyaranlar ile iç içe olduğumuz bu dünyada.

Yetersiz uyku, hafıza sorunlarına ve akademik başarının düşmesine neden oluyor, çocuklarda gelişimsel gecikmelerin yanı sıra obezite ve kalp hastalığı gibi kronik sağlık sorunları riskinin artırıyor. Daha da endişe verici olan ise uyku yoksunluğunun artan depresyon, anksiyete ve duygudurum bozukluklarıyla doğrudan ilişkisi.

Artık, bu yaygın uyku krizini doğrudan ele almanın ve hepimiz için daha mutlu ve sağlıklı bir yaşamın kapılarını açacak olan sağlıklı uyku rutinlerini savunmanın vakti geldi.

Çok daha yakından myBudizzz! 

myBudizzz Akıllı Uyku Asistanı, IoT ve AI teknolojilerinin bir harikası! Budizzz uygulamasıyla bir araya gelerek, kullanıcıları mavi ışığın olumsuz etkilerinden kurtarmayı amaçlayıp uygulama içinde alanında uzman isimlerin hazırladığı bilinçli farkındalık uygulamaları, rahatlatıcı egzersizler ve daha birçok faydalı içerik myBudizzz kullanıcılarına heyecanla sunuyor. Spoiler gibi olmasın, nefes egzersizleri ve günlük rutinlerinizi iyileştirecek içerikler bile var! Hadi o zaman, myBudizzz ile tanışma vakti çoktan gelmedi mi?

İçeriklerin sesleri, yapay zeka (AI) teknolojisi kullanılarak düzenlenir. Bu, hem ekstra iş yükünü azaltır hem de uzmanların daha hızlı içerik üretmelerini destekler. Yapay zeka sayesinde içerikler farklı dillere çevrilebilir, bu da uzmanların içeriklerini daha geniş kitlelere ulaştırmasına ve gelirlerini artırmasına olanak tanır. Çok dilli içerik sunumu, markamızın dünya çapında pazarlarda yer bulmasını sağlar.

Ayrıca, myBudizzz, size kişiselleştirilmiş deneyimler ve özelleştirilebilir özellikler sunuyor. Tamamen size özel içeriklere kolayca erişebilir ve kişisel uyku rutinlerinizi geliştirebilirsiniz.

Yani sürekli ve hızlı büyüyen ve herkese hitap eden içerikleri ile Budizzz uygulaması ve internetiniz olmasa da indirdiğiniz dilediğiniz gibi dinleyebileceğiniz içeriklere tek tuşla ulaşma şansı ve kişiselleştirilmiş rutin fırsatı sunan myBudizzz ile tam kapsamlı bir uyku ekosistemi sağlıyoruz. 

myBudizzz'in en faydalı versiyonuna ulaşmak için focus gruplar ile feedback çalışmaları yaparak ve son teknolojiyi kullanarak ürünümüzün yol haritasını çiziyoruz. Bu süreçte Hacettepe Üniversitesi gibi alanında öncü kurumlar ile çalışıyoruz. 

Siz ne zaman isterseniz asistanınız o anda yanınızda! myBudizzz, dünyanın her yerinde indirdiğiniz içeriklere internetiniz olmasa bile erişebilir, istediğiniz dilde kullanabilirsiniz. Ayrıca sizin asistanınız, siz istediğinizde tüm aile üyelerinin uyku deneyimine hitap edebilen bir asistan!

Size her adımda eşlik ederek yolculuğunuzda sizi asla yalnız bırakmayan myBudizzz; günlük telaşlar içerisinde kısa bir mola vermek, kişisel bir alarm kurmak veya uyku öncesi nefes egzersizlerini rutininize eklemek isterseniz yapmanız gerekenler bir tık uzağınızda!

Uygulamamızın içerisinde diğer kullanıcılarla deneyimlerinizi paylaşabilir ve bağlantılar kurabilirsiniz. Kişiselleştirmede sınır tanımayan myBudizzz, sadece bir cihaz değil, bambaşka bir yaşama adım atmanızı sağlayan asistanınız!

Uzmanlar, meditasyon ve farkındalık eğitmenleri tarafından üretilen yüzlerce içeriğin arasında kaybolun.

Rehberli kurslarımız yolculuğunuzda yalnız olmadığınızın kanıtı; her adımınızda yanınızdayız.

Gün içinde kısa bir mola verin, kişisel bir alarmla uyanmak isteyin ya da uyku öncesi nefes egzersizlerinden bir rutin oluşturmaya ihtiyacınız olsun: Tek yapmanız gereken uygulamanız ve cihazınızı senkronize etmek.

Uygulamamızda topluluğumuza ayrılan sayfa aracılığıyla, deneyimlerinizi paylaşabilir ve başkalarından öğrenerek topluluğumuzla bağlantı kurarak büyüyebilirsiniz. 

Ayrıca yapay zeka destekli uyku takip sistemimiz ve uyku puanınıza göre özelleştirilmiş uyku rutinlerimiz, daha iyi bir uykuya giden yolda kişisel çözümlere ulaşmanızı sağlar.

Kişiselleştirmede sınır yok! Budizzz bir cihazdan daha fazlası ve daha sağlıklı bir yaşam kurmada ortağınız.

Hibrit Gelir Modelimiz, cihaz satışlarını abonelikle birleştiriyor. Cihaz satışlarımızın yanı sıra kullanıcıların sürekli yeni içerikler eklenen içerik kütüphanemize erişimini sağlayan aplikasyonumuza aylık üyelik modeli ile gelir elde ediyoruz.

Kullanıcılar aplikasyonda kendi rutinlerini ve çalma listelerini oluşturabiliyor; uyku, sağlıklı yaşam ve farkındalık konusunda içerikleri abonelik modeli ile diledikleri gibi tüketebiliyorlar. Bu içerikleri sağlayan içerik ortaklarımızla ise gelir paylaşımı modeli ile çalışıyoruz. Aplikasyon aynı zamanda kullanıcıların etkileşim içinde olduğu bir destek topluluğuna da ev sahipliği yapıyor.

Türkiye'deki Hedef Kitle

Demografik Özellikler:

  • Nüfus: Türkiye İstatistik Kurumu'nun (TÜİK) verilerine göre, Türkiye'deki toplam nüfus 84 milyon civarındadır. Ancak, bu nüfusun içinde yüksek gelirli ve çocuk sahibi olan ailelerin sayısı 1.4 milyon olarak belirtilmiştir. Bu grup, genel nüfusun yaklaşık %1.67'sini oluşturur.
  • Yaş Grubu ve Cinsiyet Dağılımı: Yüksek gelirli çocuk sahibi aileler genellikle 30-50 yaş aralığında olup, hem erkek hem de kadın ebeveynlerin çalıştığı durumlar yaygındır.

Ekonomik Özellikler:

  • Gelir Düzeyi: Yüksek gelir düzeyi, Türkiye'deki ortalama gelirin oldukça üstünde bir yaşam standardı sunar. Bu aileler, genellikle üst gelir grubunda yer alır ve iyi eğitimli, kariyer sahibi bireylerden oluşur.
  • Tüketim Alışkanlıkları: Bu kitle, çocuklarının sağlık ve eğitimi için kaliteli ürün ve hizmetlere yatırım yapma eğilimindedir. Teknolojiye yatkınlıkları ve yeni ürünlere açık olmaları, bu grubun pazarlama stratejileri açısından önemli bir fırsat sunar.

Global Hedef Kitle

Demografik Özellikler:

  • Nüfus: Global olarak, yüksek gelirli çocuk sahibi ailelerin sayısı 340 milyon olarak tahmin edilmektedir. Bu sayı, dünya nüfusunun yaklaşık %4.25'ine tekabül eder.
  • Coğrafi Dağılım: Bu aileler özellikle Kuzey Amerika, Batı Avrupa, bazı Asya-Pasifik ülkeleri ve Orta Doğu'da yoğunlaşmış durumdadır.

Ekonomik Özellikler:

  • Gelir Düzeyi: Bu grup, genellikle orta ve üst gelir seviyelerinde yer alır. Yüksek gelir düzeyleri, bu ailelerin premium ürün ve hizmetlere erişimini kolaylaştırır.
  • Tüketim Alışkanlıkları: Yüksek gelirli çocuk sahibi aileler, çocuklarının refahını artırmaya yönelik ürün ve hizmetlere yatırım yapmayı tercih ederler. Sağlık, eğitim, beslenme ve eğlence gibi alanlarda kaliteli ve güvenilir seçeneklere yönelirler.


TR Kaynaklar

https://www.tuik.gov.tr/

GLOBAL Kaynaklar

https://www.pewresearch.org/

https://ec.europa.eu/eurostat

https://www.oecd.org/

https://www.un.org/en/

https://www.imf.org/en/Home

https://www.worldbank.org/en/home

Sektör Tanımı ve Büyüklüğü

Uyku ekonomisi, uyku kalitesini artırmaya yönelik ürün ve hizmetleri kapsayan geniş bir pazardır. Bu pazar, uyku izleme cihazları, uyku yardımcı uygulamaları, özel yastıklar ve yataklar gibi birçok farklı ürünü içermektedir. Global Sleep Tech Devices Market raporuna göre, Total Addressable Market (TAM) yani toplam pazar büyüklüğü yaklaşık 32 milyar Amerikan dolarıdır. Serviceable Available Market (SAM), yani hizmet verilebilir mevcut pazar büyüklüğü ise 17,9 milyar Amerikan doları olarak tahmin edilmektedir. Serviceable Obtainable Market (SOM), yani hizmet verilebilir elde edilebilir pazar ise 179 milyon Amerikan dolarıdır. Bu rakamlar, sektörün geniş bir pazar potansiyeline sahip olduğunu ve özellikle teknolojik cihazlara yönelik büyük bir talep olduğunu göstermektedir.

Sektörü Etkileyen Son Eğilimler

  1. Artan Sağlık Bilinci: Tüketicilerin sağlıklı yaşam biçimlerine olan ilgisi artmakta, uyku kalitesi de bu bilinçlenmenin bir parçası olarak değer kazanmaktadır. İyi bir gece uykusu, genel sağlık ve esenlik için kritik öneme sahip olduğundan, tüketiciler uyku kalitelerini artırmak için çeşitli teknolojik cihazlara yönelmektedir.

  2. Akıllı Ev Teknolojileri ile Entegrasyon: Uyku teknolojisi cihazları, akıllı ev sistemleriyle entegre çalışacak şekilde geliştirilmekte. Bu cihazlar, uyku kalitesini izlemek, uyku ortamını optimize etmek ve hatta uyku sırasında sağlık verilerini toplamak için kullanılabilmektedir.

  3. Kişiselleştirme ve AI Kullanımı: Pazar, kullanıcıların kişisel verilerine dayalı özelleştirilmiş uyku çözümleri sunmaya başlamıştır. Yapay zeka, kullanıcıların uyku düzenlerini analiz ederek kişiselleştirilmiş önerilerde bulunmak için kullanılmaktadır.

  4. Büyüyen Start-Up Ekosistemi: Uyku teknolojisi sektöründe pek çok yeni girişim, yenilikçi ürün ve hizmetlerle pazara giriyor. Bu start-up'lar, genellikle teknoloji odaklı çözümler sunarak pazarın genişlemesine katkıda bulunmaktadırlar.

Dünya Genelinde Sektörün Durumu

Uyku teknolojisi pazarı, özellikle Kuzey Amerika ve Avrupa'da hızlı bir büyüme göstermektedir. Bu bölgelerde tüketici sağlığına yatırım yapma kapasitesi daha yüksek ve teknoloji adaptasyonu daha geniş. Ancak, Asya-Pasifik bölgesi de artan gelir düzeyleri ve teknolojiye erişim ile hızlı bir büyüme potansiyeline sahiptir. Küresel çapta artan sağlık bilincinin, sektörün büyümesini sürdürebilir kılması beklenmektedir.

Kaynaklar: 

1) Financialexpress / Waking up to sleep economy

2) Global Sleep Tech Devices Market – Industry Trends and Forecast to 2030

myBudizzz, bağımsız uygulamalar ve cihazların bulunduğu pazarda, IoT cihazı ve uygulamayı birleştiren entegre yaklaşımı ile benzeri olmayan bir uyku deneyimi sağlıyor. Alanlarında tanınmış profesyonellerin oluşturduğu uyku, farkındalık ve sağlıklı yaşam içerikleri de myBudizz’in önce çıkan özelleri arasında.

myBudizzz, sizi destekleyen bir asistan, pek çok deneyim sunan, bambaşka bir hayat kalitesine sahip olmanızı sağlayacak olan o yardımcınızdır! Aranızda bambaşka bir bağ olacağını şimdiden söylemiş olalım. 

MyBudizzz, uyku sorunlarını doğrudan ele almak için tasarlanmış özel içeriği ve teknolojik özellikleriyle pazarda benzersiz bir konuma sahiptir ve uyku kalitesini artırmak isteyenler için entegre bir çözüm sunar.

2018: Budizzz uyku destek cihazı Türkiye genelinde 140 E-bebek mağazasında satışa sunuldu.
2019: ARPC finalisti oldu ve ekosistemde tanınırlık kazandık.
2020: İlk Budizzz çocuk kitabı yayınlandı.
2021: Bloomberg HT röportajı ile Türkiye'deki uyku ekosistemi tartışıldı.
2022: Türkiye'nin önde gelen elektronik üreticisi Karel ile sözleşme imzalayarak myBudizz projesinin temelleri atıldı.
2022: Türkiye çapında en iyi 10 girişimden biri olarak kabul edilerek EY Winning Women da finalist seçildik.
2023: 50.000'den fazla ailenin daha kaliteli uyumaya başlamasını sağladık.
Dubai'de düzenlenen Uluslararası Uyku Fuarı'na katılım ve potansiyel işbirliği anlaşmaları yapıldı.
2024: Dünyanın en büyük teknoloji fuarı olan Consumer Electronics Show - Las Vegas'a katılım için seçildik ve İSTKA tarafından seçilen girişimlerden biri olarak Türkiye'yi temsil ettik.
2024: Nisan - Ailelerin daha sağlıklı ve mutlu bir yaşam sürmelerini sağlayacak uyku rutinleri oluşturmalarına yardımcı olduğumuz yeni projemiz myBudizzz'in lansmanını yaptık. 

 

Şirketimizin hedefi kitle fonlamasından sonra iş planımızda yer alan ciro, satış adetleri, karlılık ve aktif kullanıcı adetlerine ulaşarak önümüzdeki dönemde Seri A yatırım turunda global sleeptech sektörünün öncü VC ve yatırımcılarından (Örn. Supermoon Capital, Next Ventures, LifeArc Ventures, Artis Ventures, etc. ) yatırım almak  ve yatırım sonrasında yakalanacak karlılık ve büyüme rakamları sonrasında sektörün öncü global oyuncularından birine exit etmektir.

Pazarlama: Şirket, toplam fonun yaklaşık %50'sini pazarlama faaliyetlerine, özellikle ücretli online pazarlamaya ayırmayı planlamaktadır. Bu, şirketin yeni müşteriler edinmeye ve pazar payını artırmaya odaklandığını göstermektedir.

Personel: Şirket, toplam fonların yaklaşık %40'ını personel alımına ayırmayı planlamaktadır. Şirketin büyümesi ile yeni personellere ihtiyaç duymaktadır. Özellikle Software Developer ve Finans & Muhasebe departmanlarında personel alımı yapılacaktır. Şirket teknolojiye ve mali disipline yatırım yapmayı planlamaktadır.

Diğer: Her işletmenin karşılaması gereken temel maliyetlere fonun yaklaşık %10'u ayrılmıştır.

Şirket 1 sene içerisinde fonunu kullanarak hızlı büyüme ve pazar payını arttırmayı hedeflemektedir. 

myBudizzz’e hayat verenler!
Ekibimizin en önemli motivasyon kaynağı bireylerin sağlığı!

Ekibimiz, her biri sağlıklı yaşam ve uyku konusunda kendini geliştirmiş, teknoloji ve sağlık profesyonellerinden oluşmaktadır. Uzun süredir birlikte çalıştığımız ve giderek büyümekte olan takımımızın temel taşı kullanıcı topluluğumuz ile olan güçlü bağlarıdır. İlk günden beri geri bildirimlere öncelik veriyor ve her bir departmanın projelerini kullanıcı ihtiyaç ve istekleri doğrultusunda şekillendirmeye özen göstermekteyiz. Bu sayede, yalnızca trendler değil müşterilerimizin değişen ihtiyaçlarına da çözümler sunabiliyoruz. IoT cihaz ve uygulamamız sayesinde inşa ettiğimiz, topluluğumuz ve içerik üreticileriyle birlikte genişleyen kapsamlı uyku ekosistemimizin ardında da takımımızın bu özelliği yatmakta.

Alanında uzman uyku ve sağlıklı yaşam profesyonellerimizden dijital ekibimize kadar; en son gelişmelerle güncel kalma konusundaki kararlılığımız, sürekli olarak gelişmemizi ve yenilik yapabilmemizi sağlıyor ve sonuçta daha sağlıklı ve mutlu nesiller yetiştirme hedefimize her geçen gün bir adım daha yaklaşıyoruz. Takımımızın benzersiz tutku, uzmanlık ve bağlılık birleşimiyle uyku ve wellbeing alanında devrim yapmaya hazırız.

  • 2018
    Budizzz, ebebek mağazalarında!

    Budizzz uyku destek cihazı Türkiye genelinde 140 ebebek mağazasında satışa sunuldu.

  • 2019
    ARPC finalisti ve artık ekosistemde tanınıyor!

    Arya Yatırıma Hazırlık Programı, girişimini hayata geçirmiş ve işini büyütmek için yatırım desteğine ihtiyacı olan kadın girişimcileri yatırıma hazırlıyor. Budizzz, 50 startup arasından ilk 5'e çıkarak finalist oldu.

  • 2020
    İlk Budizzz çocuk kitabı yayınlandı!

    Budizzz'in ilk çocuk kitabı 'Budizzz ve Kuki - İki Kahramanın Bir Günü' yayınlandı.

  • 2021
    Budizzz ulusal medyada!

    Bloomberg HT röportajı ile Türkiye'deki uyku ekosistemi tartışıldı.

  • 2022
    Karel ile işbirliği!

    Türkiye'nin önde gelen elektronik üreticisi Karel ile sözleşme imzalayarak myBudizz projesinin temelleri atıldı.

  • 2022
    EY Winning Women'da finalist!

    Bir seçim sürecinden sonra, 10 Türk şirketinden biri olarak topluluğa katılmak ve 55 ülkeden mezunlarla bir araya gelmek üzere seçildik.

  • 2023
    Budizzz Topluluğu 50.000 kişiyi geçti!

    50.000'den fazla ailenin daha kaliteli uyumaya başlamasını sağlamıştık.

  • 2023
    Budizzz, Sleep Expo Middle East'te!

    Dubai'de düzenlenen Uluslararası Uyku Fuarı'na katılım ve potansiyel işbirliği anlaşmaları.

  • 2024
    Budizzz, Consumer Electronics Show'da!

    Dünyanın en büyük teknoloji fuarı olan Consumer Electronics Show - Las Vegas'a katılım için seçildik ve İSTKA tarafından seçilen girişimlerden biri olarak Türkiye'yi temsil ettik.

  • 2024
    myBudizzz ile uyku devrimi!

    Ailelerin daha sağlıklı ve mutlu bir yaşam sürmelerini sağlayacak uyku rutinleri oluşturmalarına yardımcı olduğumuz yeni projemiz myBudizzz'in lansmanını yaptık.

  • 2024
    myBudizzz Ortadoğu ve Avrupa’da!

    İngilizce, Almanca, Lehçe içerikle Ortadoğu ve Avrupa’ya açılıyor.

  • 2024
    myBudizzz Pazaryeri Açılıyor!

    Yaratıcılarının kendi içeriklerini ve uyku desteği ürünlerini topluluğa sundukları pazar yeri açılıyor.

  • 2025
    Uyku Takibi ile uykular daha da iyileşiyor!

    Yaşa ve cinsiyete göre otomatikleştirilmiş uyku rutini takibi yapılıyor.

% fonlandı

26 gün kaldı.

Yatırımcı Sayısı 0

Min. Yatırım Tutarı 1.000 TL

₺ 0

ÖN TALEPTE BULUN Yatırımcı Sayısı 0 Min. Yatırım Tutarı 1.000 TL

HATA

Kitle fonlaması işlemleri çeşitli oranlarda risklere tabidir. Bunlar arasında yatırımın kısmi yada tümünün kaybı, payların devir imkânının kısıtlı olabileceği, kar payı da dahil olmak üzere herhangi bir getiri elde edilememesi ve yatırım yapılan girişimin ticari hedeflerine ulaşamaması gibi riskler bulunmaktadır. Bu nedenle, işlem yapmaya karar vermeden önce, piyasada karşılaşabileceğiniz riskleri anlamanız, mali durumunuzu ve kısıtlarınızı dikkate alarak karar vermeniz gerekmektedir. Kitle fonlama faaliyetleri riskleri için Genel Risk Bildirimi’mizi, karşılaşabileceğiniz risk tipleri için Özel Risk Bildirimi’mizi inceleyebilirsiniz.

Fongogo, III-35/A.2 sayılı Kitle Fonlaması Tebliği (“Tebliğ”) kapsamında paya dayalı kitle fonlaması faaliyetinde bulunmak üzere Sermaye Piyasası Kurulu tarafından listeye alınmış bir şirkettir. Paya dayalı kitle fonlaması ve bu kapsamda platformların sunduğu hizmetlere yahut diğer kitle fonlaması faaliyetlerine ilişkin bilgilere internet sitemiz ve Tebliğ aracılığı ile ulaşabilirsiniz. Fongogo hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi veya yatırım analizi sunmaz, bir girişimci veya girişim şirketine ilişkin yatırım önerisinde bulunmaz, yatırımın belirli bir yatırımcı için uygunluğunu teyit etmez, saklama hizmeti sunmaz ve hiçbir durumda bu e-postanın içeriği bu şekilde yorumlanamaz. Kişiler kendi yatırım kararlarını, kendileri, gerekli belgeleri inceleyerek, yatırımcı gereksinimlerini, yatırım limitlerini ve yatırım konusu araçları yeniden satma imkanı hakkında ayrıntılı bilgiler edinerek ve her türlü yatırım kararının riskler içerebildiğini gözeterek vermelidir. Kitle fonlaması ve Platform’da yayımlanan ilgili kampanyalar özelinde bu risklere ilişkin çeşitli bilgilere konu ile ilgili bilgilendirme formları veya açıklamalar aracılığıyla ulaşabilirsiniz.