Neden Fongogo

Yepyeni Bir Yatırım Kanalı
 • Yüksek getiri potansiyeli olan erken safha, melek yatırım ve büyüme aşamasındaki şirketlere kolay erişim

Şeffaf ve Güvenli Yatırım Süreci
 • Yatırımlar emanet yetkilisi (Takasbank) nezdinde bloke hesapta toplanır, sadece fonlama hedefine ulaştığında girişime aktarılır

 • Fonlama sonrası Merkezi Kayıt Kurumu nezdinde kaydileşen yatırımlar sayesinde güven tahsisi

 • Hedefe ulaşmayan projelerde kesintisiz para iadesi

 • Yatırım sonrası 48 saat içerisinde cayma hakkı kullanılarak kesintisiz para iade imkanı

Hızlı ve Basit Yatırım Süreci
 • İlgilendiğiniz kampanyalara birkaç tuşla kredi kartı veya havale/EFT ile yatırım yapabilme olanağı

Filtrelenmiş ve İncelenmiş Girişimler
 • Yayına alınmadan önce ekibimiz ve tecrübeli yatırım komitemiz tarafından değerlendirme politikamız kriterlerine göre filtrelenmiş girişimler

Herkes İçin Melek Yatırımcı Olma Fırsatı
 • İnandığınız / müşterisi olduğunuz girişimlere ortak olma olanağı

 • Basit ve maliyetsiz üyelik sayesinde herkesin yatırımcı olma fırsatı

 • Yatırımlarda vergi avantajları

 • Platform üzerinden alınan hisselerden imtiyaz alma olanağı

Portföy Çeşitlendirme
 • Düşük miktarda yatırımlar ile çok sayıda girişime eş zamanlı yatırım yaparak portföy oluşturma olanağı ve bu sayede yatırım riskinin azaltılması

Yatırım Takibi
 • Periyodik fon kullanım raporlarının ve girişim metriklerinin platform üzerinden kolay takibi

İkincil pazar
 • İkincil pazar yapısı ile likidite ve exit öncesi erken devir imkanları ( yakında )

Nasıl Çalışır

Girişimleri
Keşfet

Ücretsiz kayıt olun. Yatırımcı profiliniz tamamlandığında, tüm projelere erişebilir, girişimcilere sorularınızı sorabilir, daha fazla bilgi talep edebilir ve yatırım yapabilirsiniz.

Yatırıma
Başla

İlginizi çeken yatırım fırsatlarını detaylı bir şekilde inceleyebilir, projenin dosyalarına ulaşabilir ve istediğiniz miktarda yatırım yapabilirsiniz.

Girişime
Ortak Ol

Yatırım turu başarıyla tamamlandığında yasal hissedar olacaksınız. İlgili işletmeden düzenli raporlamalar temin edebilecek, şirket başarılı olduğunda yatırımınızın getirilerini alacaksınız. İlerleyen dönemde yatırımlarınızı çeşitlendirerek riskinizi düşürebilirsiniz.

01 Kayıt Ol

Yatırımcı üye profilinizi tamamlayarak üye olun. Üye bilgileriniz Merkezi Kayıt Kurumu ve e-Devlet üzerinden sorgulanır.

02 Kampanyaları Keşfet

Platformumuzda yayında olan kampanyaların bilgilerini inceleyerek yatırım tercihinize uygun olanları bulabilirsiniz. Yatırım fırsatları deneyimli yatırım komitemizin değerlendirmesinden geçmiştir.

03 Yatırım Yap

İlgilendiğiniz yatırım fırsatına kredi kartı yada EFT ile yatırım yapabilirsiniz.

04 Güvenli Yatırım

Yatırımınız kampanya süresince emanet yetkilimizin bloke hesabında saklanacaktır, platformun ve kampanya sahibinin bu hesaba erişimi bulunmamaktadır.

05 Cayma Hakkı

Yatırımınızdan sonra 48 saat içinde yatırımınızdan cayma hakkınız bulunmaktadır

06 Duyuru

Yatırımınızı çevrenize duyurarak daha fazla yatırımcının dahil olmasını sağlayabilirsiniz.

07 Yatırım İadesi

Kampanya hedeflediği fona ulaşamazsa yatırım miktarınız kesintisiz şekilde iade edilir.

08 Payların Aktarımı

Yatırım yaptığınız kampanya hedefine ulaştıysa paylarınız Merkezi Kayıt Kuruluşu (MKK) nezdinde kaydileşir. Bu sayede yatırımınızın elektronik kaydına her zaman ulaşabilirsiniz.

09 Payların Görüntülenmesi

Pay bilgilerinize platformumuz yada MKK üzerinden ulaşabilirsiniz.

10 Yatırım Takibi

Yatırımlarınızın periyodik fon kullanım bilgilerine ve metriklerine Yatırım Takip Ekranlarımızdan ulaşabilirsiniz.

11 Portföy Oluşturma

Birden fazla fırsata yatırım yaparak porföyünüzü çeşitlendirebilirsiniz, bu sayede yatırım riskinizi azaltırsınız.

Kitle fonlaması işlemleri çeşitli oranlarda risklere tabidir. Bunlar arasında yatırımın kısmi yada tümünün kaybı, payların devir imkânının kısıtlı olabileceği, kar payı da dahil olmak üzere herhangi bir getiri elde edilememesi ve yatırım yapılan girişimin ticari hedeflerine ulaşamaması gibi riskler bulunmaktadır. Bu nedenle, işlem yapmaya karar vermeden önce, piyasada karşılaşabileceğiniz riskleri anlamanız, mali durumunuzu ve kısıtlarınızı dikkate alarak karar vermeniz gerekmektedir. Kitle fonlama faaliyetleri riskleri için Genel Risk Bildirimi’mizi, karşılaşabileceğiniz risk tipleri için Özel Risk Bildirimi’mizi inceleyebilirsiniz.

Fongogo, III-35/A.2 sayılı Kitle Fonlaması Tebliği (“Tebliğ”) kapsamında paya dayalı kitle fonlaması faaliyetinde bulunmak üzere Sermaye Piyasası Kurulu tarafından listeye alınmış bir şirkettir. Paya dayalı kitle fonlaması ve bu kapsamda platformların sunduğu hizmetlere yahut diğer kitle fonlaması faaliyetlerine ilişkin bilgilere internet sitemiz ve Tebliğ aracılığı ile ulaşabilirsiniz. Fongogo hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi veya yatırım analizi sunmaz, bir girişimci veya girişim şirketine ilişkin yatırım önerisinde bulunmaz, yatırımın belirli bir yatırımcı için uygunluğunu teyit etmez, saklama hizmeti sunmaz ve hiçbir durumda bu e-postanın içeriği bu şekilde yorumlanamaz. Kişiler kendi yatırım kararlarını, kendileri, gerekli belgeleri inceleyerek, yatırımcı gereksinimlerini, yatırım limitlerini ve yatırım konusu araçları yeniden satma imkanı hakkında ayrıntılı bilgiler edinerek ve her türlü yatırım kararının riskler içerebildiğini gözeterek vermelidir. Kitle fonlaması ve Platform’da yayımlanan ilgili kampanyalar özelinde bu risklere ilişkin çeşitli bilgilere konu ile ilgili bilgilendirme formları veya açıklamalar aracılığıyla ulaşabilirsiniz.