Üzüm Teknoloji Limited Şirketi

İşinizi Kolaylaştıran E-Ticaret Çözümleri

Diğer Bilişim & Yazılım Bulut E-Ticaret Pazaryeri SAAS Büyüme

“E-Ticaret Türkiye’de %100 büyüyor! Türkiye’nin sanayi ve üretimin yoğun gerçekleştiği bölgelerden biri olan Denizli ve çevresi, teknolojik ürün rekabetinin kolay ulaşamadığı, yerel tedarikçilerin ise daha yüksek potansiyele sahip olduğu bir bölgede Üzüm Teknoloji doğru konumlama ile karşımıza çıkıyor!

Gücünü, E-ticaret gibi hata oranının düşük, kesintinin az olması istenen bir alandaki ar-ge çalışmalarından alan ve 10 milyon işlemde 1 kere bile hatalı tedarik yapmamış olan Üzüm Teknoloji, piyasa tarafından test edilmiş ve onaylanmış bir üründür. Aynı zamanda 150’den fazla ERP ve E-Ticaret altyapısına entegrasyon sağlayan girişim, özellikle küçük firmalar için farklı ürün ve mühendislik ihtiyacını ortadan kaldırmaktadır. Tek bir çözümde ilgili bütün ihtiyaçları karşılamaktadır.

2023’te 250’den fazla müşteri sayısına ulaşan Üzüm, ilk ihracatını ABD’ye yapmıştır. Özellikle ara depo faaliyetlerinde kullanılan ürün ciddi ihracat potansiyeli taşıyor. E-Ticaret dünyada %25 ortalama ile büyürken, “last mile delivery” konusundaki gelişmeler ve lojistik alanındaki risklerin artması, daha sade ve verimli organizasyonların planlamasının önünü açıyor. Üzüm WMS, tam bu noktada E-Ticaret büyümesinden daha yüksek bir büyüme hızı potansiyeli vadediyor.

ERP pazarının parçalı yapısına rağmen ürün birçok entegrasyonu destekleyerek, sorunsuz çalışmayı garantiliyor. bu kolaylık, orta ve küçük işletmeler için çok gerekli bir özellik olarak karşımıza çıkıyor.

Kurucu Sadık Önal alanında çok tecrübeli olup ekibindeki genç yetenekli arkadaşlar için hem bir öğretici hem de bir rol model konumundadır. Aynı zamanda oğlunu yanına alarak sağlam bir şirket çekirdeği oluşturmuş, şirketin özellikle insan kaynağı kaybı riskinden kaçınmasını sağlamıştır. “

Yatırım turuna başlama tarihi itibariyle yatırım yapanlarda geçerli olacak şekilde;

 • ₺5.000 - ₺24.999 aralığında yatırım yapanlar için %5 bonus pay
 • ₺25.000 - ₺99.999 aralığında yatırım yapanlar için %10 bonus pay
 • ₺100.000 - ₺499.999 aralığında yatırım yapanlar için %15 bonus pay
 • ₺500.000 - ₺1.499.999 aralığında yatırım yapanlar için %20 bonus pay
 • ₺1.500.000 ve üstü yatırım yapanlar için %30 oranında fazladan bonus pay verilecektir.

Ek paylar, MKK nezdinde yapılacak pay dağıtımı esnasında yatırımcıların hesaplarına yatırılacaktır. Dağıtılacak bonus paylar, şirketin kurucusu Sadık Önal’ın payından düşürülecektir.

 • Tüm yatırımcılara kampanya başlangıcından itibaren bir yıl içerisinde alacakları Uzum Connec modülünde %20 indirim
 • 40 bin TL ve üzeri yatırım yapan yatırımcılara bir yıl içerisinde alacakları tüm Uzum modüllerinde %25 indirim

1. E-Ticaret yapan işletmelerin satış yaptıkları platformları tek panelden yönetmesi, bu panellerdeki sipariş durumunun takibi, ürünlerin fiyat ve stok adetlerinin güncellenmesi ile ilgili sorunlar

2. Ürünlerin depolara kabulu, adreslenmesi ve siparişlerin içerisindeki ürünlerin en hızlı toplanması ile ilgili sorunları  

3. Siparişlerin müşterilere eksiksiz, hatasız ve en hızlı gönderilmesi ile ilgili sorunlar

4. İadelerin yönetilememesi

5. Zincir mağazaların e-ticaret işlemlerinde oluşan stok, operasyon, personel sorunları 

1. Üzüm Connec ile farklı platformlara (Pazaryeri, e-ticaret sistemleri, ERP, kargo, XML vb.) 150+ entegrasyon yapıldı. 30+ ERP entegrasyonu ile Türkiye'de en çok ERP entegrsayonuna sahip çözüm haline geldi. Bunun sayesinde istenilen platformların tek panelden yönetmesi, ürün fiyat ve adet bilgilerinin sürekli güncellenmesini sağlayan sistem geliştirildi.

2. Uzum WMS ile ürün kalbul, raf, depo, şube, mağaza, depo katı gibi bilgilere göre ürünlerin yerleştirilmesi, gelen siparişlerin içeriğindeki ürünlerin en hızlı nasıl toplanacağını (raf, depo, rota, ürün grubu, soğuk/sıcak zincir vb.)  optimize eden ve bu konuda yüzde 80'e varan zaman tasarrufu sağlatanmaktadır.

3. Uzum IMS ile e-ticaret siparişlerinin hatasız olarak faturalanması, paketlenmesi ve gönderime hazır hale getirilmesi sağlanmıştır. Bu çözüm ile işletmeye yüzde 100 doğru sevkiyat ,yüzde 80'e varan tazarruf ve işlem hızı kazandırılmaktadır.

4. Uzum RMS ile E-Ticaret iadelerinin sisteme alınması ve gider pusulasına çevirilmesini sağlamaktadır

5. Uzum s-Task ile Zincir mağazaların satışı çıkacak olan ürünleri mağazalardaki ürünlerle optimize edilerek ayrı bir e-ticaret deposu tutulması ihtiyacı ortadan kaldırılmıştır. Bunun yanında gelen siparişler teslim adersinin konumuna en yakın şubeden gönderilmesi için iş emrine dönüştürülerek operasyon hızı artırılmaktadır.

Uzum Connect -  Entegrasyon süreçleri yönetilmektedir

g4Fast Markası - Uzum WMS, OMS, IMS, RMS, s-Task modülleri tek marka haline getirilmiştir.

g4Full Markası -  Yazılımın tamamı FullFilment paketi haline getirilmiştir.

Hayatımızın bir parçası olan E-Ticaret ve E-İhracat, tüm bileşenleri ile yönetilebildiği sürece az emek ve sermaye ile büyük kazançlar elde etmemizi sağlamaktadır. Çok kısa sürede fiili ticaretin %25'inin e-ticaretin üzerinde yapılacağı ve bu sektörün büyümeye devam edeceği tahmin edilmektedir. Kaldı ki dünyada e-ticaret yıllık ortalama %25, Türkiye'de %100 gibi bir oranda büyümektedir.  

Üzüm Teknoloji olarak E-Ticaret ve E-İhracat yapan işletmelerin yaşadıkları problemleri gidermek, daha az emek ve bütçe ile daha çok iş yapmalarını sağlamak amacıyla projemizi geliştirdik. Müşterilerimizin e-ticaret siparişlerini %100 doğru, %80'e varan oranda hızlı ve tasarrufla (personel, kırtasiye, toner, ekipman gibi) yapmalarını sağlamaktayız.

Kurulduğumuz Eylül 2020'den bu yana 10.000.000 sipariş yönettiğimiz sistemimiz ile sipariş ve fatura işlemi yapan müşterilerimizde yanlış ürün veya hatalı gönderiminden dolayı iade işlemi yaşanmaması sistemimizin ne kadar başarılı ve kabiliyetli olduğunun en büyük göstergesi ve bizim için gurur kaynağıdır.

150+ entegrasyon (Amazon,Ozon, Etsy, Trendyol, Hepsiburada, N11, Tsoft, Ticimax, Logo, Netsis, Mikro, Sysmond, Luca, Dia, Nebim, Aras, Mng, Sürat, Hepsijet gib) ve bunun içindeki 30+ ERP entegrasyonu ile Türkiye'de en çok ERP entegrasyonuna sahip girişimiyiz. 

Mart 2024 yılı itibariyle tüm projemizi bulut sisteminde SAAS modeli haline getirerek başta Türkiye olmak üzere ABD, Avrupa ve Mena bölgesinde satış yapmak üzere çalışmalarımız ve yazılım geliştirmelerimiz devam etmektedir

 

Kanallar:

 • Web Sitesi: Üzüm Teknoloji  web sitesi aracılığıyla müşterilere hizmet sunar. Web sitesi, potansiyel müşterilerin Üzüm Teknoloji’yi tanıdıkları, ürün demo talepleri gönderdikleri ve hizmetler hakkında bilgi aldıkları bir platformdur
 • Satış Ekipleri: Müşteri adaylarımızdan gelen iş ve proje talepleri satış ekibi tarafından değerlendirmeye alınarak iş analizi, projelendirme, teklif oluşturulması ve geri dönüş aşamaları yönetilir.
 • İş Ortakları : Üzüm Teknoloji, iş ortakları aracılığıyla hizmetlerini genişletir. Bu iş ortakları, Üzüm Teknoloji çözümlerini kendi müşteri tabanlarına tanıtarak satış ve proje aşamasında işlemleri Üzüm Teknoloji’ye aktarır ve gelir paylaşımı yapar.
 • Dijital Pazarlama: Dijital pazarlama kanalları, reklam kampanyaları, içerik pazarlama, e-posta pazarlama ve sosyal medya dahil olmak üzere çevrimiçi platformları kullanır. Bu, Üzüm Teknoloji’nin geniş bir müşteri kitlesine ulaşmasına yardımcı olur.
 • Müşteri Destek Portalı: Müşteri destek portalı, mevcut müşterilere teknik destek, eğitim ve kaynaklara erişim sağlar. Müşteriler, sorunlarını bildirebilir ve sorularını yanıtlayabilirler.

Gelir Kaynakları:

 • Lisans Satışı: Bazı modellerimiz ana lisans satışı ve projenin devam ettiği yıllarda destek ve güncelleme bedeli ödemektedir.
 • Kiralama Modeli: Entegrasyon ile ilgili lisans satışlarımız yıllık kiralama şeklinde olup müşteriler her yıl güncel bedelleri üzerinde ödeme yapar.
 • Saas Modeli: Üzüm Teknoloji ürünlerini müşterilerin belirli parametrelere göre (entegrasyon sayısı, ürün sayısı, müşteri sayısı, sipariş sayısı vb.) lisans kiralayarak düşük bütçelerle kullanması sağlanmaktadır.
 • Özel Projeler: Bazı müşteriler, özel ihtiyaçlarını karşılamak için ana faaliyet alanımızın dahilinde özel projeler için ödeme yapabilirler.
 • Diğer: Üzüm Teknoloji sistemi üzerinde entegre olan ve müşteriler tarafın kullanılacak olan ödeme sistemi, kargo, E-fatura ve E-Arşiv gibi kalemlerden komisyon ve hizmet bedeli alınacaktır.

Anahtar Kaynaklar:

 • Teknoloji Altyapısı: Geleceğe yön veren, e-ticaret alanında birçok platforma destek çözüm üreten güçlü ve dinamik bir teknolojik altyapıya sahiptir.
 • İnsan Kaynakları: Teknoloji geliştirme, satış ve müşteri destek ekibi.

Anahtar Faaliyetler:

 • Yazılım Geliştirme ve Güncelleme: Üzüm Teknoloji, sürekli olarak yazılımını geliştirir ve günceller.
 • Müşteri Desteği: Müşterilere teknik destek ve eğitim sağlar.
 • Pazarlama ve Satış: Ürünün tanıtımı, pazarlama kampanyaları ve satış faaliyetleri.

Anahtar İş Ortakları:

 • E-Ticaret Ajansları: E-Ticaret ve E-İhracat alanında sosyal medya, dijital pazarlama, e-ticaret ajansları ile beraber hareket iş geliştirilmektedir.
 • ERP Yazılımları: Türkiye ve yurt dışında işletmeleri çözüm üreten ERP/Muhasebe programları (Logo, Netsis, Mikro, Sysmond, Eta, SAP, Canias, Uyumsoft, Paraşüt, Lucanet, Webticari vb.) ile iş birliği yapılarak müşterilerine özel çözümler sunulmaktadır.
 • E-Ticaret Platformları: E-ticaret platformları (T-Sfot, Ticimax, İkas, Shopify, İdeasoft, Woocommerce, Platinmarket vb.) entegrasyon ve diğer modüllerin satışların iş birliği yapılmaktadır.

Maliyet Yapısı:

 • Yazılım Geliştirme ve Bakım Maliyetleri
 • İnsan Kaynakları ve Maaşlar
 • Pazarlama ve Satış Harcamaları

Etbis verilerine 2022 yılında 548.688  işletme Türkiye'de e-Ticaret yapmıştır ve her yıl ortalama yüzde 100 oranında artmaktadır.

 Hedef kitle olarak E-Ticaret veya aracılık yapan işletmeler hedef kitle olarak belirlenmiştir.

 • Türkiye'de E-Ticaret yapan işletmeler
 • Türkiye'de E-İhracat yapan işletmeler
 • FullFilment depo işlemi yapan  işletmeler (Türkiye, ABD, İngiltere, Fransa, Almanya)
 • B2B yapma ihtiyacı olan işletmeler
 • Hızlı ve doğru e-ticaret operasyonu yapmak isteyen işletmeler
 • Zincir mağazalarından E-Ticaret operasyonu yönetmek isteyen işletmeler
 • Amazon, Etsy, Ozon vb. platfotmlara hizmet veren Ajanslar

Türkiye'de 2022 yılında 548.000 işletme e-ticaret faaliyetinden bulunmuştur ve bu rakam son 5 yıldır yıllık ortalama yüzde 100 oranında artmaktadır.

Globalde ise e-ticaret yıllık yüzde 25 oranında artmaktadır.

Dünyada E-Ticaret Büyüme Tahminleri

ETBİS Yıllık E-Ticaret Verileri

Yapılan tahminlere göre 2020 yılından 2025 yılına kadar dünya e-ticaret sektörü hacminin %47 büyümesi beklenmektedir. Sınıflandırmalar içinde en fazla büyüme, %51 oranıyla bölgesel olarak Asya kıtasında beklenmektedir. En az büyüme beklentisi ise %35 ile Kuzey Amerika bölgesindedir.

Türkiye'de ise ETBİS verilerine göre, e-ticaret yapan işletmelerin sayısı 2019 ve 2022 yılları arasında yüzde 701 oranında arttı. 2019-2021 yılları arasındaki 3 yıllık dönemde internet üzerinden verilen siparişlerin sayısı yüzde 252 oranında artarken, söz konusu büyüme hızı 2021'de de sürdü.

2023 yılının ilk 6 ayında perakende e-ticaret hacmi bir önceki yılın aynı dönemine göre %119'luk artışla 390 milyar TL'ye yükselmiştir. 2022 yılı ilk 6 ayında e-ticaretin genel ticarete oranı %18,5 iken bu oran geçen yılın aynı dönemine göre %3,2 artarak %19,1 olarak gerçekleşmiştir. 

Bu verilere göre dünyada ve Türkiye'de e-ticaret hacminin artışı tahminlerin de üzerinde artmaya devam edecektir.

Entegrasyon alanında; Entegra, Prapazar, Sentos, Yengeç, Pixa gibi rakiperimiz vardir. Bunlardan en büyük farkımız ise 30+ ERP entegrsayonu ile fark oluşturmaktayız. Bir çok rakibimizin ERP entegrasyonu sayısı 5-10 civarında.

WMS  Sistemi ile ilgili rakipler mevcut fakat bu sistemler genelde bir ERP programına bağımlı olarak çalışmaktadır. Uzum WMS ile 30+ ERP programı ile çalışabilmektedir.

Sipariş ve Faturalama sisteminde ise paket program haline getirilmiş rakibimiz bulunmamaktadır.

FullFilment yazılımımızın ticarileşimiş olarak satış yapan rakibi yurt dışında mevcuttur fakat fonksiyon ve kabiliyet olrarak geliştirdiğimiz sistem daha ileri seviyededir.

 

 • Yeni yazılım personeli istihdamı ile Saas projesi hızlandırılacak ve 2024 1. çeyrek sonunda aktif hale getirilecek
 • 2024 2. Çeyrek sonunda Fullfilment projesi ABD, İngiltere ve Avrupa bölgesinde satışı yapılması sağlanacak
 • Destek personeli istihdamı ile kurulum ve destek süreçleri hızlandırılacak
 • Yılda en az 20 etkinliğe sponsorluk şeklinde katılım sağlanacak
 • Finans, Muhasebe, Genel İdari işler departmanı oluşturulacak ve istihdamı sağlanacak
 • İstanbul lokasyonlu Satış-Pazarlama departmanı oluşturulacak ve istihdamlı yapılacak
 • ABD, İngiltere ve Avrupa bölgelerinde ofis veya iletişim noktası kurulumu yapılacak
 • Global pazaryeri entegrasyonlarının sayısı artırılacak

Üzüm Teknoloji ekip olarak gençlerden oluşan ve dinamik projeler geliştiren bir yapıya sahiptir. Halen 250+ müşteriye hizmet vermekte ve müşteri sadakati sağlanmaktadır.

Türkiye'de en fazla ERP entegrasyonuna sahip olan projemizin geliştirilmesi, uyarlanması, yeni modüllerin ilavesinde özveri ile çaşmaktadır.

Ayrıca pek rakibi olmayan Depo Yönetim, Sipariş Yönetim, Fatura Yönetim, İade Yönetim sistemlerinin geliştirilerek eşsiz bir ürün haline getirilmesini sağlamaktadırlar.

 • 2020
  Üzüm Teknoloji Kurulumu

  E-Ticaret yapan işletmelere çözüm üretmek amacı ile Üzüm Teknoloji şirketi kurulmuş ve ilk satış sözleşmeleri yapılmıştır

 • 2021
  Teknokent Projesi Onayı

  Geliştirmekte olduğumuz projemiz Pamukkale Teknokent tarafından kabul edilerek faaliyetlerini teknokent içerisinde yürütmeye başladı

 • 2021
  Proje Tamamlama

  Pamukkale Teknokent'teki ilk projemiz tamamlanarak KDV ve Kurumlar Vergisi istisnası almaya hak kazandı.

 • 2023
  İlk İhracat

  ABD Florida'da bulunan EVA FULLFILMENT firmasına ilk yazılım ihracatımız gerçeklerştirildi.

 • 2023
  250+ Müşteri

  Müşteri sayımız 250 üzerine çıkmıştır.

 • 2023
  150+ Entegrasyon

  Toplam 150+ entegrasyona ulaşarak Türkiye'de entegrasyon sayısı bakımından Entegrasyon firmaları içinde 2.sıraya yükselmiştir.

 • 2024
  Saas Projesi Tamamlama

  Saas projemizin tamamlanması hedeflenmekedir.

 • 2024
  Yurtdışı Ofis

  Yurtdışı ofis çalışmalarının ilk aşaması tamamlanacak

% fonlandı

Süre Tamamlandı

Yatırımcı Sayısı 0

Min. Yatırım Tutarı 1.000 TL

₺ 0

% 0 Fonlandı ₺ 4.200.000
Tamamlandı
Yatırımcı Sayısı 0 Min. Yatırım Tutarı 1.000 TL

HATA

Kitle fonlaması işlemleri çeşitli oranlarda risklere tabidir. Bunlar arasında yatırımın kısmi yada tümünün kaybı, payların devir imkânının kısıtlı olabileceği, kar payı da dahil olmak üzere herhangi bir getiri elde edilememesi ve yatırım yapılan girişimin ticari hedeflerine ulaşamaması gibi riskler bulunmaktadır. Bu nedenle, işlem yapmaya karar vermeden önce, piyasada karşılaşabileceğiniz riskleri anlamanız, mali durumunuzu ve kısıtlarınızı dikkate alarak karar vermeniz gerekmektedir. Kitle fonlama faaliyetleri riskleri için Genel Risk Bildirimi’mizi, karşılaşabileceğiniz risk tipleri için Özel Risk Bildirimi’mizi inceleyebilirsiniz.

Fongogo, III-35/A.2 sayılı Kitle Fonlaması Tebliği (“Tebliğ”) kapsamında paya dayalı kitle fonlaması faaliyetinde bulunmak üzere Sermaye Piyasası Kurulu tarafından listeye alınmış bir şirkettir. Paya dayalı kitle fonlaması ve bu kapsamda platformların sunduğu hizmetlere yahut diğer kitle fonlaması faaliyetlerine ilişkin bilgilere internet sitemiz ve Tebliğ aracılığı ile ulaşabilirsiniz. Fongogo hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi veya yatırım analizi sunmaz, bir girişimci veya girişim şirketine ilişkin yatırım önerisinde bulunmaz, yatırımın belirli bir yatırımcı için uygunluğunu teyit etmez, saklama hizmeti sunmaz ve hiçbir durumda bu e-postanın içeriği bu şekilde yorumlanamaz. Kişiler kendi yatırım kararlarını, kendileri, gerekli belgeleri inceleyerek, yatırımcı gereksinimlerini, yatırım limitlerini ve yatırım konusu araçları yeniden satma imkanı hakkında ayrıntılı bilgiler edinerek ve her türlü yatırım kararının riskler içerebildiğini gözeterek vermelidir. Kitle fonlaması ve Platform’da yayımlanan ilgili kampanyalar özelinde bu risklere ilişkin çeşitli bilgilere konu ile ilgili bilgilendirme formları veya açıklamalar aracılığıyla ulaşabilirsiniz.