Üzüm Teknoloji Limited Şirketi

İşinizi Kolaylaştıran E-Ticaret Çözümleri

Diğer Bilişim & Yazılım Bulut E-Ticaret Pazaryeri SAAS Büyüme

Sorunu Gönder

F
FATİH BURAK ÖZTÜRK / 10 Ara 2023 18:42
1 Cevap

Merhaba, öncelikle kampanyanız hayırlı olsun. Cari dönem finansal tablonuzdaki cari yıl geliriniz yaklaşık 3,7 milyon ve 1. yıl projeksiyonunuzda yaklaşık %900 büyüme kaydedip 33,9 milyona çıkacağını öngörmüşssünüz. 1. yıl Gider projeksiyonunuzdaki 800.000 TL tutarındaki reklam/fuar ve 1 milyon TL tutarındaki arge harcamanızla gelirlerde yaklaşık 30 milyonluk bir artışı nasıl sağlamayı öngörüyorsunuz, bu hesabın arka planını bizimle paylaşır mısınız? Sektörünüzdeki farklı firmalarda, bir reklam-arge harcaması, benzer oranlarda bir gelir artışı sağlamış mıdır?

ÜZÜM TEKNOLOJİ LİMİTED ŞİRKETİ / 10 Ara 2023 19:56

Merhaba Fatih Bey 2020 yılından bu güne ürünümüzü en iyi hale getirmek için gelirlerimizin tamamını iş geliştirme ve argeye harcadık. 3 yılda 3.versiyon (SaaS) geliştirmesi tamamlanmak üzere geliri artışımızı bu kanal üzerinden geliştireceğiz. Cari dönemdeki satışlarımızı biz kendimiz artırmadık. İnsan kaynağımızın bu artışı karışlayacak olması, yeni istihdamlar içi personel ve eğitim bedellerinini yüksek olması, ürünümüzün stabil hale getirilmesi gibi konulardan dolayı biraz yavaş davranmak zorunda kaldık. 2024 yılından itibaren Saas ürünümüz, yeni lisanslama modelimiz, yurtdışı satış hedeflerimiz, yakında paylaşacağımız yeni iş birlikleri ile bu hedeflere ulaşacağımızdan eminiz. Projeksiyonda belirttiğimiz arge tutarı mevcut geliştirmemizin üzerine yapılacak arge faaliyetleri içindir. Rakip olarak biz 2 kategoride (Entegrasyon ve WMS ) birden faaliyet gösterdiğimiz için rakiplerimizin müşteri sayıları ve iş planları ile ilgili bilgiye yam olarak ulaşılamamaktadır.

MEHMET ALP EHLİZ / 08 Ara 2023 13:34
1 Cevap

Katılım finans kriterlerine bakış açınız nedir ve uyum sağlayacak mısınız

ÜZÜM TEKNOLOJİ LİMİTED ŞİRKETİ / 08 Ara 2023 16:19

Merhaba Mehmet Bey Katılım finans sistemini kullanma planımız mevcut. Şirket mevduatlarının bir kısmı katılım finans kuruluşlarında tutulacaktır.

S
Sezer YILDIRIM / 08 Ara 2023 12:37
1 Cevap

Katılım finans kriterlerine bakış açınız nedir ve uyum sağlayacak mısınız

ÜZÜM TEKNOLOJİ LİMİTED ŞİRKETİ / 08 Ara 2023 16:20

Merhaba Katılım finans sistemini kullanma planımız mevcut. Şirket mevduatlarının bir kısmı katılım finans kuruluşlarında tutulacaktır.

FARUK ÇAKIR / 08 Ara 2023 11:47
1 Cevap

Merhaba Yaptığımız yatırımın karşılığını temettü veya exit yoluyla mı geri alabiliriz? Yatırımcıya geri dönüşü nasıl olacaktır.

ÜZÜM TEKNOLOJİ LİMİTED ŞİRKETİ / 08 Ara 2023 16:25

Kitle fonlama sürçlerindeki kazanımlar genellikle exit yolu ile yapılmaktadır. Temettü dağıtımımız 2.yıldan sonra planlanmaktadır. Bununla ilgili teknik çalışmalar henüz yapılmadı.

Ç
ÇAĞATAY KAHRİMAN / 07 Ara 2023 10:55
1 Cevap

Merhabalar. İlerisi için Exit hedefiniz bulunmakta mıdır?

ÜZÜM TEKNOLOJİ LİMİTED ŞİRKETİ / 07 Ara 2023 17:35

Merhaba Çağatay bey 5 yıl içerisinde exit planımız bulunmamaktadır. Şartların oluşması durumunda 5. yılda exit yapabiliriz.

% fonlandı

Süre Tamamlandı

Yatırımcı Sayısı 0

Min. Yatırım Tutarı 1.000 TL

₺ 0

% 0 Fonlandı ₺ 4.200.000
Tamamlandı
Yatırımcı Sayısı 0 Min. Yatırım Tutarı 1.000 TL

HATA

Kitle fonlaması işlemleri çeşitli oranlarda risklere tabidir. Bunlar arasında yatırımın kısmi yada tümünün kaybı, payların devir imkânının kısıtlı olabileceği, kar payı da dahil olmak üzere herhangi bir getiri elde edilememesi ve yatırım yapılan girişimin ticari hedeflerine ulaşamaması gibi riskler bulunmaktadır. Bu nedenle, işlem yapmaya karar vermeden önce, piyasada karşılaşabileceğiniz riskleri anlamanız, mali durumunuzu ve kısıtlarınızı dikkate alarak karar vermeniz gerekmektedir. Kitle fonlama faaliyetleri riskleri için Genel Risk Bildirimi’mizi, karşılaşabileceğiniz risk tipleri için Özel Risk Bildirimi’mizi inceleyebilirsiniz.

Fongogo, III-35/A.2 sayılı Kitle Fonlaması Tebliği (“Tebliğ”) kapsamında paya dayalı kitle fonlaması faaliyetinde bulunmak üzere Sermaye Piyasası Kurulu tarafından listeye alınmış bir şirkettir. Paya dayalı kitle fonlaması ve bu kapsamda platformların sunduğu hizmetlere yahut diğer kitle fonlaması faaliyetlerine ilişkin bilgilere internet sitemiz ve Tebliğ aracılığı ile ulaşabilirsiniz. Fongogo hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi veya yatırım analizi sunmaz, bir girişimci veya girişim şirketine ilişkin yatırım önerisinde bulunmaz, yatırımın belirli bir yatırımcı için uygunluğunu teyit etmez, saklama hizmeti sunmaz ve hiçbir durumda bu e-postanın içeriği bu şekilde yorumlanamaz. Kişiler kendi yatırım kararlarını, kendileri, gerekli belgeleri inceleyerek, yatırımcı gereksinimlerini, yatırım limitlerini ve yatırım konusu araçları yeniden satma imkanı hakkında ayrıntılı bilgiler edinerek ve her türlü yatırım kararının riskler içerebildiğini gözeterek vermelidir. Kitle fonlaması ve Platform’da yayımlanan ilgili kampanyalar özelinde bu risklere ilişkin çeşitli bilgilere konu ile ilgili bilgilendirme formları veya açıklamalar aracılığıyla ulaşabilirsiniz.