Acadebi

Türkiye'nin En Büyük Genç Girişimci Platformu

Reklam & Pazarlama Diğer Bilişim & Yazılım Mobil Uygulamalar B2B B2B2C Büyüme

Yatırım turunun başlama tarihi olan 23 Mayıs 2022 Pazartesi günü saat 10:00 itibari ile 168 saat (7 gün) içerisinde,  EFT veya Kredi Kartı ile yapılan yatırımlarda yatırımcılara %10 fazladan pay verilecektir. Bu kampanya 168 saat ile sınırlıdır. Ek paylar MKK nezdinde yapılacak pay dağıtımı esnasında yatırımcıların hesaplarına aktarılacaktır. Dağıtılacak bedelsiz paylar kurucu ortaklar Süleyman Emre Göver ve Erhan Bacaksız’ın paylarından düşülecektir.

Yatırım Turumuzun başlama tarihi olan gün saat 10:00 itibari ile;

 • 5.000 TL - 9.999 TL arasında yatırım yapanlara, 1 adet E-Ticaret Platformu
 • 10.000 TL - 19.999 TL arasında yatırım yapanlara, 1 adet E-Ticaret Platformu + 1 Adet Kobi Platformu
 • 20.000 TL - 49.999 TL arasında yatırım yapanlara, 1 adet E-Ticaret Platformu + 1 Adet Kobi Platformu ve Antalya'da gerçekleşecek organizasyonumuza 1 kişilik davetiye
 • 50.000 TL - 149.999 TL arasında yatırım yapanlara, 1 adet E-Ticaret Platformu + 1 Adet Kobi Platformu ve Antalya'da gerçekleşecek Eğitim Kampımıza 2 kişilik davetiye
 • 150.000 TL ve üzeri yatırım yapanlara 1 adet E Ticaret Platformu + 1 Adet Kobi Platformu ve Antalya'da ve hemen ardından Kıbrıs'da gerçekleştireceğimiz Eğitim Kampımıza 2 kişilik davetiye hediye edilecektir.

Platformumuza ve Gençlere olan inancınız ve desteğiniz için teşekkür ediyor, tüm heyecanımızla sizlerle tanışmak istiyoruz.

 

 

 • Artan rekabet ortamı sebebiyle firmaların E-Ticaret'de kazanç sağlayamaması.
 • E-Ticaret'e başlamak için şirket kurma zorunluluğunun olması.
 • Herhangi bir ürüne sahip olmayan bireylerin ek gelir ihtiyacının olması.
 • Dijitalin hayatımızın her alanına etki ettiği bu zaman diliminde teknik bilgilerin yetersiz olması.
 • Son kullanıcıya erişim maliyetlerinin artması.
 • Sürdürülebilir müşteri kitlesinin oluşturulamaması.
 • Firma – Müşteri sadakati sağlama ihtiyacı.
 • Üniversite öğrencilerinin, üniversite okurken yaşadıkları ekonomik problemler.
 • Gençlerde bulunan gelecek kaygısı.
 • Sürekli artan genç nüfusa yönelik istihdam eksikliği.
 • Standart Dropshipping ve E-ticaret'de bulunan sermaye ihtiyacı.

Acadebi.com; E Ticaret, Dropshipping ve Franchise modellerinin birleşiminden oluşan ve bunu eğitimle destekleyen hibrit bir yapıdır.

Ek gelir elde etmek isteyen ya da dijital dünyada var olmak isteyen bireylerin ürün stoklamadan kendi markalarıyla oluşturdukları mini pazaryerlerinde satış yapmalarını sağlar.

Firmalar sahip oldukları ürünleri platforma yüklerler. Girişimci olarak adlandırdığımız mağaza sahipleri firmaların ürünlerini panelleri aracılığı ile kendi mağazalarına eklerler.

Böylelikle firmanın ürünleri yalnızca kendi mağazasında değil binlerce mağazada satışa çıkar.

Firma, yüksek maliyetlerle ulaşabileceği yeni müşterilere girişimciler aracılığıyla ulaşarak ürününü satar.

Girişimciler, şirket kurma zorunluluğu olmadan ve sermaye yatırmadıkları ürünlerin satışına aracılık ederek komisyon kazanır.

Girişimcinin mağazasından gelen sipariş direkt olarak ürünün gerçek sahibi firmaya düşer; firma, ürünü son kullanıcı müşteriye kargolar.

Acadebi güvenli tahsilatı yapar ve süreci yönetir.

Her gün binlerce müşterinin ziyaret ettiği Acadebi.com'da; Kobiler'in, sahip oldukları ürünleri binlerce girişimcimizin mağazalarında satışa çıkarması için; Bireylerin ise sistemde var olan ürünleri satın alma ihtiyacı duymadan, kendi markalarıyla oluşturdukları mağazada tanıtarak E-Ticaret'e başlamaları için uygun platformlardan birini seçmeleri gerekmektedir.

27 Yaş Altı: Girişimci Platformu

27 Yaş Üstü: Startup Platformu

İşletmeler için: Kobi Platformu

Platformlar yıllık olarak lisanslanmaktadır. 

İhtiyacınız Olan Her Şey: Eğitim

Her gün düzenlediğimiz online toplantılarla, girişimcilerimizin başarılı olması için gerekli olan eğitimleri sağlamaktayız. 

Satış ve Pazarlama alanında yüzlerce büyük şirketin kadrolarını eğiten Ercan Telci, Acadebi Girişimcileri için özel olarak hazırladığı eğitim videolarıyla hap şeklinde hedefe giden stratejileri girişimci panellerinde bulunan Eğitim bölümünden sunmaktadır.

Tüm bunların yanında her hafta düzenlediğimiz Acadebi Tanıtım Toplantıları ile yeni girişimciler ve girişimci adaylarıyla toplantılar gerçekleştirmekteyiz. 

Girişimciler Soruyor Kobiler Cevaplıyor

Acadebi'de ürünlerini satışa sunan işletme sahipleri ile canlı yayınlar düzenleyerek, ürünlerin satışını hızlandıracak bilgi ve tecrübeleri girişimcilerimize aktarıyoruz. Böylelikle binlerce girişimci, ürünlerini tanıttıkları firmaların ürünleri hakkında bilgi ediniyor ve Marka-Kullanıcı arasındaki bağ güçleniyor.

Şirket Kurma Zorunluluğu Yok

Özellikle bireyler için sağladığımız en önemli avantajlardan bir diğeri şirket kurma zorunluluğunun olmaması. Girişimcilerimizin elde ettiği gelirler üzerinden aylık olarak %20 Stopajlarını onların adına devletimize yatırmaktayız. Böylelikle istihdama katkı sağlamanın yanı sıra, devletimize vergi kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Az ile Yetinmeyenlere: Dijital Hizmetler

E-Ticaret'de farklılaşmak, daha hızlı başarmak isteyen girişimcilerimiz, panellerinde bulunan Reklam Hizmetleri alanından stratejilerine uygun olan reklam modüllerini kullanıyor. Bu hizmetler şirketimizin ikincil ürünleri olarak yer almaktadır. 

Yatırımın başarılı bir şekilde sonuçlanmasının ardından, bu alanda planladığımız özelliklerin yazılımsal süreçlerini hızlıca tamamlayarak hem satışları artıracak hem de şirketimizin ve girişimcilerimizin gelir modelini çeşitlendireceğiz.

Her ne kadar sloganımızda birer satış tanımını kullansak da tabii ki de mağazalarımızda satış adetlerimiz sürekli artış gösteriyor.

İş modelimizin temeli, sermaye ve bilgi eksikliği yaşayan bireyin; başarılı olmasına ket vuran sorumluluk ve maliyetlerden kaçınarak E-Ticaret gerçekleştirmesi, İşletmelerin ise bireyler ile organize bir şekilde hareket ederek satışlarını artırması üzerine kurulu.

Sistem Nasıl Çalışıyor?

İşletmeler, sahip oldukları ya da satış yetki belgesi aldıkları ürünü platforma yüklerler. Ürünün adını, görsellerini, son kullanıcı fiyatını, açıklamasını belirlerler. Hiç bir yerde olmayan, Acadebi'nin sunduğu değer olarak bir de işletmeler her ürüne bir girişimci komisyonu belirlerler.

Bireyler, panellerinde bulunan Satılabilir Ürünler bölümünden, işletmelerin eklemiş olduğu ürünleri incelerler ve dilerlerse niş bir kategoride, dilerlerse tüm ürünleri kendi markalarıyla oluşturdukları mağazalarına eklerler.

Böylelikle işletmenin ürünleri binlerce mağazada satılmaya başlar.

Bir sipariş geldiğinde, standart dropshippingden farklı olarak sipariş direkt olarak ürünün sahibi işletmeye düşer. İşletme ürünü girişimcinin müşterisine kargolar, faturasını keser.

Bireyler, yani girişimciler, satmak için satın alma zorunluluğu olmadan yüzlerce kategoriden binlerce ürünün belki hiç bir zaman ulaşamayacağı kitleye satışına aracılık ettiği için gelir kazanır.

İşletmeler, ürün satış adetlerini artırarak, gelirlerini, bir yandan da adetlerin artması sebebi ile birim maliyetlerini düşürür.

Müşteri, kendisine tavsiye edilen ürünü satın alarak ihtiyacına hızlı çözüm sağlamış olur.

Müşteri, Girişimci ve İşletme Birlikte Kazanır!

Girişimciler, mağazalarından yaptıkları her satışla Perakende Gelirinin yanı sıra puan kazanır. Puanlar belirli bir seviyeye ulaştığında kendi takımlarına ücretsiz bir Franchise açma hakkı elde eder.

Franchiseları ile birlikte satış adetleri artış gösterir ve böylelikle hem kendi satışlarındaki karlılık yüzdeki artar, hem öncülük ettiği takımın satışlarından da ek prim almaya başlar.

İyi Bir Satıcıysan, Perakende Geliri ile Kazanabilirsin; İyi Bir Yöneticiysen, Takımını Satıcılardan Oluşturabilir Hem Kazandırabilir Hem Kazanabilirsin!

Hedef Kitlemiz temelde ikiye ayrılıyor:

Ürün satışlarını artırmak isteyen işletmeler, kobiler;

Şirket kurmadan, sermaye ihtiyacı olmadan E-Ticaret'e başlamak, ek gelir elde etmek isteyen bireyler.

 

İŞLETMELER/KOBİLER

Ülkemizde 2021 yılında e-ticaret faaliyetinde bulunan işletme sayısı 484.347 rakamına ulaştı. Bu işletmelerin 26.442 adedi, ETBİS'e kayıtlı hizmet sağlayıcı olarak faaliyet gösterirken, 472.604'ü e-ticaret pazaryerlerinde faaliyet göstermektedir. (Kaynak: eticaret.gov.tr)

Ancak hacim sürekli artsa da karlılık farklı işliyor. Çünkü kemikleşmiş pazaryerleri komisyon oranlarıyla, cezalarıyla, dayatma şeklinde uyguladıkları marketing planlarıyla kardan çok zarar etmelerine sebep oluyor.

Ticaret bakanlığı bu konuda kampanyalar düzenliyor. Kobiler son çare influencerları deniyor, ama o methodda hiç bir garantisi olmayan tamamen şans faktörüne dönüşüyor.

Kurumsal düzeyde olan işletmeler, sosyal sorumluluk projeleriyle dikkat çekmeye çalışıyor. Yani arayış her geçen gün artarak devam ediyor.

Ve tüm bunların sonunda biz artık açılan websitesi sayıları yerine kapanan websitesi sayılarını konuşur duruma geliyoruz. 

Acadebi'de REBAT modelimiz ile satış sorunu yaşayan işletmelere binlerce girişimciden oluşan bir satış ağı sağlıyoruz.

EK GELİR ELDE ETMEK İSTEYEN BİREYLER

Ülkemizde 209 Üniversite 7.940,133 Üniversite Öğrencisi bulunuyor.

 

Her sene yaklaşık 1.3 milyon genç mezun olurken, 1.5 milyon yeni

 genç üniversiteye başlıyor.

 

Üniversite öğrencilerinin eğitimlerini sürdürürken yaşadığı en büyük zorluk ekonomik problemleri olarak görülüyor. Yüzbinlerce mezun kyk hacizleriyle, milyonlarca öğrenci henüz haciz gelmemiş borçlarıyla uğraşıyor.

Tüik verilerine göre ülkemizde genç işsizlik oranı %24 . yani mezun olan her 4 gençten 1isi iş bulamıyor.

Teknolojinin gelişmesiyle öğretilen geleneksel işler azalırken dijital ve yeni iş modelleri hayatımıza giriyor.

Yapılan araştırmalar şuan doğan çocukların iş hayatına başlangıç yaşına geldiğinde hangi mesleklerle uğraşacaklarının bilinmediğini bizlere gösteriyor.

Her iki hedef kitle bir paydada buluşabiliyor: Mikro Pazaryerleri aracılığı ile E-Ticaret.

Para kazanmak isteyen, kendisini geliştirmek isteyen ama sermayesi ve ürünü olmayan genç.

Ürünü olan, satış yapmak ve sadık müşteri oluşturmaya çalışan kobi,

Kobilerimizin ürünlerini onbinlerce genç ile birlikte stoksuz ticaret ile müşteriye ulaştırıyoruz.

Genç, sermayesiz ticaret yaparak kazanıyor, işletmeler ürünlerini yalnızca kendi mağazalarında değil onbinlerce gencin mağazasında satışa çıkararak kazanıyor.

Aynı zamanda büyük markalar pazar analizini ya da yeni çıkardıkları ürün tanıtımlarını bu mikro influencer gençlerimiz aracılığı ile yapabiliyor.

 

E-Ticaret

2021 yılında ülkemizde e-ticaret hacmi %69 artarak 381,5 milyar TL olarak gerçekleşti. Sipariş adetleri ise %46 artarak 2 milyar 297 milyon adetten 3 milyar 347 milyon adede yükseldi.

E-ticaretin genel ticarete oranı 2021 yılında %17,7 olarak gerçekleşti. Bu oranın en yüksek olduğu ay ise %20,4 ile e-ticarette kampanya ayı olarak bilinen kasım ayıdır.

E-ticaretin %92’si (349 milyar TL) yurt içinde gerçekleşirken yüzde 4’ünü diğer ülkelerin ülkemizden yaptıkları alışverişler, geri kalan %4’ünü ise vatandaşlarımızın yurt dışından yaptığı alımlar oluşturdu. (Kaynak:eticaret.gov.tr )

2021 yılında gerçekleşen e-ticaret harcamaları ülkemizde 18-70 yaş arası nüfusa oranlandığında kişi başına düşen e-ticaret harcaması 2021 yılında bir önceki yıla göre %69 artış göstererek 4.749 TL olarak gerçekleşti.

Franchise

Türkiye’de franchise ekosistemi pandemi koşullarına rağmen büyümeye devam etti. 2021 yılında 50 milyar dolar büyüklüğe ulaşan ekosistemin 2022 yılında 55 milyar dolarlık bir hacme erişmesi bekleniyor. Krizleri fırsata çevirebilen nadir sistemlerden biri olan franchise sisteminin ürettiği istihdam sayısı bugün Türkiye’de 300 binden fazla kişiye ulaştı. (Kaynak: Ekonomist)

Bireysel Franchise

Dünya Doğrudan Satış Dernekleri Federasyonu’nun (WFDSA) verilerine göre, doğrudan pazarlama segmenti 2020’de yüzde 3 büyüme göstererek 179,3 milyar dolara ulaştı. Bugün dünyada 125,4 milyon bağımsız pazarlama girişimcisi bulunuyor. (Kaynak: Ekonomist)

Doğrudan satışın önemli bir motivasyonu olan ‘ek iş yapma’ pandemide özellikle oldukça artmış. Araştırma verileri her 3 kişiden 1’inin ek iş yaptığını ve kadınlarda ek iş yapma durumunun, erkeklere oranla daha yüksek olduğunu ortaya koyuyor. Her 10 kişiden 1’i ise, ek iş olarak doğrudan satış ile uğraştığını belirtiyor.  (Kaynak: Ekonomist)

Görselde rekabet alanında hibrit yapımız gereği oluşan her sektör ile ortak ve farklı özelliklerimizi görebilirsiniz.

Pazarda bulunan firmaların güncel takibini yoğun bir şekilde yapmaktayız.

Gelir modelimizin çeşitliliğinden kaynaklı rekabet avantajımız oldukça yüksek. Pazarlama stratejimizde her alanda geniş paya sahibiz. Bu süreçte yaptığımız tüm pazarlama faaliyetlerimizde de hedeflediğimizin üzerinde sonuç elde edebildik.

En Büyük Avantaj

Bireylerin şirket kurmadan E-ticaret yapabilecekleri platform.

Firmalar, platformumuzda satış yapan tüm bireylere satış yetkisi vermektedir.

 • 2019'da start verdiğimiz andan itibaren binlerce bireyin, yüzlerce işletme sahibinin hayatına dokunduk.

 

 • Bu sürede 5,5 milyonun üzerinde ciro oluşturan, bu cironun 2,6 milyonunu genç girişimcilerimize prim olarak dağıtan, 120'den fazla üniversitede yapı oluşturan ve onlarca seminer gerçekleştiren, 15 binden fazla genç girişimcinin E-Ticaret yaptığı ve en güzeli, onlarca yıllık geçmişe sahip E-ticaret plaformlarıyla aynı kategoride aday gösterilen yapı haline geldik.

 

 

 

 

 

 

 

 • 100'leri aşan, 1000 sınırına dayanan Zoom Toplantıları ile eğitimler gerçekleştirdik.
 • 3 Aylık periyotlarla 5 yıldızlı otel konseptinde Eğitim Kampları gerçekleştirdik.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 • Askıda Girişimcilik ile 5 bin'e yakın Üniversite Öğrencisi sponsor buldu, E-ticaret'e ücretsiz başladı.
 • Vadispor Kız Voleybol Takımı'na sponsor olduk.

 • Sosyal Medya üzerinden 50 bin+ başvuru aldık. 15 bin+ marka oluşturuldu.
 • Yalnızca belirli dönem sınırlı sayıda satılan Askıda Girişimcilik Sponsorları'nı ayrı baz aldığımızda, gelir modelimizde sürekli şekilde yer alan ürünlerimiz ile 2020 yılında %139, 2021 yılında %187 büyüme gerçekleştirdik.

 • 100+ Yazılı Medya, 10+ TV-Görsel Medya, 2 Radyo Programı'nda Acadebi ve Girişimcilerine yer verildi.

Toplanan fonun; 

92.545 TL'si Platform Kullanım Ücreti, Başarı Ücreti MKK, Takasbank Üyelik ve Hizmetleri ve BSMV(Banka ve Sigorta Muamelesi Vergisi) olarak kullanılacaktır.

350.000 TL'si Yazılım Geliştirme ve Yeni Ekip İstihdamı alanında kullanılacaktır.

 • Yazılım inhouse olarak kendi bünyemizde yazılmıştır. İş modelimiz hibrit bir model olduğu için benzer bir yazılım piyasada bulunmamaktadır. Yazılım ekip sayısı artırılarak hizmet alanları geliştirilecek ve girişimcilerin, mağaza sahiplerinin ücretli ve ücretsiz olarak kullanabileceği iş geliştirecek özellikler eklenecektir. Bu alanda yapılacak yatırımın sonraki süreçteki gelire etkisi %50 nin üzerinde olacaktır.

80.000 TL'si Çağrı Merkezi Telefonda Satış Operasyonu alanında kullanılacaktır.

 • Sosyal medya ve websitemiz üzerinden günlük başvuru sayımız oldukça yüksek. Gelen başvuruları telefon ile arayarak bilgilendirme yapacak toplantılara yönlendirecek çağrı merkezi ekibinin kurulması satış oranlarımızı minimum %30 düzeyinde artıracaktır.

100.000 TL'si Şehir Tanıtım Toplantıları, Satış Organizasyonları alanında kullanılacaktır.

 • İş modelimizde takımlar bulunmakta ve takımlar içerisinde liderler bulunmaktadır. Liderlerimizin önderliğinde en az 5 şehirde şehir tanıtım toplantıları organize edilerek mevcut girişimcilerin birbirleri ile tanışması ve misafirlerin davet edilerek sıcak satışın yapılması sağlanacaktır. Daha önce 10 farklı şehirde bu toplantılar yapılmış olup hepsinde pozitif ilerleme katedilmiştir.

100.000 TL'si Operasyon Giderlerinin karşılanması için kullanılacaktır.

 • Söz konusu gider kaleminin içerisinde ihtiyaç olan eğitim videoları ve yine B2B toplantılar için oluşacak potansiyel giderler karşılanacaktır.

40.000 TL'si Sosyal Medya Pazarlaması için kullanılacaktır.

Sosyal Medyada yapılacak mikro influencer çalışmalar ve pazarlama için hazırlanacak sayfalar ile hedef kitle dinamik tutularak çarpan etkisi yaratılacaktır.

50.000 TL'si Yeni Depertman ve Yeni Ekip İstihdamı alanında kullanılacaktır.

 • Mevcutta olmayan ancak açılması ve profesyonel kadronun kurulması gerekilen pazarlama ve satış, eğitim koordinatörlüğü alanlarında istihdam sağlanacak, finans ve muhasebe depertmanlarımız güçlendirilecektir. Her geçen gün mağaza sayımızın ve kurumsal iş ortağı sayımızın artması bu alanlarda yeni personellerin istihdam edilmesi ihtiyacını doğurmaktadır. Kadronun genişlemesi ile birlikte; hız ve memnuniyet artacak bu da satış ve cironun artmasına zemin oluşturacaktır.

37.455 TL'si SEO, Remarketing ve Funnel Sistemlerinin kurulması için kullanılacaktır.

 • Ek trafik için ihtiyaç olan yatırımlar yapılacak ve data yönetimi sonucunda alternatif modeller ile remarketing ve funnel sistemleri kurularak yönetimi sağlanacaktır. Tanıtım toplantıları otomasyona dahil edilerek satışların artmasına destek olunacaktır.

Toplanan ek fonun; 

50.000 TL'si Lider Eğitim ve Geliştirme Kampı düzenlenmesi için kullanılacaktır.

 • Belirli ciroya ulaşan mağaza sahiplerimiz dönemsel olarka özel eğitim kamplarına alınmaktadır. Bu kamplara katılım koşulları satışı artırmakta, ve kampta verilen eğitimler disiplinin yaygınlaşmasını sağlamaktadır.

70.000 TL'si Kobi Destek Personel Kadrosu oluşturmak için kullanılacaktır.

 • Kobi ve Girişimci destek ekibi ayrılarak kobi destek ekibinin temel iş odaklı kurumsal yaklaşımı uygulaması sağlanacaktır.

50.000 TL'si Kobi Tanıtım ve Satış Toplantı Organizasyonu düzenlenmesi amacıyla kullanılacaktır.

 • Farklı pazaryerlerinde mağazası olan ve belirli ciro üzerinde işlem gerçekleştirmiş kobiler davet edilerek onlara Acadebi’de satış yapmanın avantajları anlatılacaktır.

Takımın her bir parçası kendi alanında profesyonel tecrübeye sahiptir. Ve kurulduğumuz günden beri çalışmaya devam etmekte, şirketimizi kendi şirketleri kadar sahiplenmektedirler.

 • Yönetim Kurulu Başkanımız Emre Göver, Bilişim ve Mühendislik alanındaki eğitim ve tecrübesiyle kurumsallaşma ve büyüme alanında ihtiyacımız olan değerlere ulaşmamızı sağlamaktadır. TR Angels Kurucu Ortaklığı ve Melek Yatırımcılığının getirmiş olduğu çevresiyle yatırım gerçekleştirmiş olduğu bir çok projenin yetkinliklerini Acadebi için seferber etmektedir.
 • Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürümüz Erhan Bacaksız, iş hayatına markaların yeni nesil iletişimi alanında çalışarak başlamış ve daha sonra aynı alanda profesyonelleşerek yıllarca Marka ve Genç çerçevesinde hizmet vermiştir. Acadebi Girişimci Kadrosu'nun yaklaşık %80'lik bölümünün üniversite öğrencilerinden oluştuğu ve hedef kitlede ağırlık tarafın yine üniversite öğrencileri olduğu göz önüne alındığında marketing alanında kreatif çalışmalar ve B2B iş birlikleri için eşsiz faaliyetler yürütmektedir.
 • Yol arkadaşlarımızdan İsa Bakır, projemizin fikir aşamasından beri kodlama yeteneği ile bizlerle birlikte olup, websitemizin tüm ihtiyaçlarını zaman/saat gözetmeksizin geliştirmektedir. 
 • Yol arkadaşlarımızdan Metin Bulgan, 10 yılı aşkın süredir Doğrudan Satış alanında Türkiye'de ses getiren projelerin mutfağında yer almış, hedef kitleye dijital mecradan ulaşım noktasında yüksek nitelikle çalışmaktadır. 
 • Yol arkadaşlarımızdan Çağla Göcük, kreatif tasarımlar ve vizyonumuzu ifade eden çizgilerle kurumsallığımızın oluşması için harika tasarımlara imza atmaktadır.
 • Yol arkadaşlarımızdan Beyza Ermiş, girişimcilerimiz ve kobilerimizle iletişimimizi sağlamakta, bir kimsenin ihtiyaç duyduğu her alanda destek olarak hizmet vermektedir.
 • Prodüksiyon ekibimiz, aynı zamanda Türkiye'nin Ana Akım olarak tabir edilen medya kuruluş ve TV programlarının çekimlerini yapmaktadır. 
 • Yönetim Kurulu Danışmanlarımızdan Murat Sayar, Pepsi, Pınar Gıda, Dore, Yıldız Holding gibi bir çok önemli firmanın Yöneticilik ve Kuruculuk görevlerini üstlenmiş, tüm bu bilgi ve tecrübeyi girişimcilerimize aktarmaktadır.
 • Basın Pr Danışmanımız Banu Ergin, şirketimizi sadece portföyde bir müşteri olarak değil, gençlere olan inancı ile Türkiye'den dünyaya açılacak yeni bir dev olarak görmekte ve bu perspektifle hizmet vermektedir.
 • Turizm Danışmanımız Gizem Hançer, işimizin büyümesi için gerçekleştirdiğimiz eğitim kamplarımızı profesyonelce organize etmekte, yıllardır biriktirdiği network'ü ile ihtiyaç olan her alanda iş birlikleri kurmamızı sağlamaktadır.
 • Finans Depertmanımız ve Lojistik Departmanımızda bulunan arkadaşlarımız da işlerini disiplinle yapmakta ve bizlerle birlikte geleceği inşaa etmektedirler.
 • Sahada bizimle birlikte çalışan 100'lerce girişimcimiz, 10'larca liderimiz Acadebi'yi en az bizim kadar sahiplenmekte ve ileriye gitmesi için ellerinden gelenin fazlasını yaparak emek vermektedirler.

Biliyoruz ki, fonlama sonrasında kadromuza dahil olacak her bir arkadaşımız da geçmişte olduğu gibi bu disiplin inanç ve motivasyonla bizlerle çalışmaya devam edecektir.

 • 2019
  Şirket Kurulumu

  Demstart Bilişim Teknoloji AŞ resmi kuruluşu gerçekleşti.

 • 2019
  İlk Ürün: Bitkidemle

  Kişiye özel bitki çayı alanında markamız kuruldu.

 • 2019
  Kurucular Toplantısı

  İlk Girişimci ekip ile kuruluş lansmanı gerçekleşti.

 • 2019
  Yeni Nesil Girişimcilik Zirvesi

  Y.K Başkanı'mız Emre Göver, Yeni Nesil Girişimcilik Zirvesi'ne konuşmacı olarak katılarak Acadebi'yi anlattı.

 • 2020
  1. Büyük Türkiye Lansmanı

  100 Girişimci ile ilk lansmanımızı gerçekleştirdik. 2. Markamız Coffeedebi tanıtıldı.

 • 2020
  100+ Başvuru

  Günde 100'den fazla başvuru almaya başladık.

 • 2020
  Twitter'da TT olduk.

  Askıda Girişimcilik kampanyamız Twitter'da Trend Topic listesine girdi.

 • 2020
  Ünlü Yağmuru

  Girişimcilerimize için hazırladığımız yılbaşı galamıza bir çok ünlü isim katılarak desteklerini bildirdi.

 • 2021
  Türkiye Gençlik Buluşması

  Y.K Başkanı'mız Emre Göver, Türkiye Gençlik Buluşması'na konuşmacı olarak katılarak Acadebi'yi anlattı.

 • 2021
  10000+ Mağaza

  Girişimci ve Mağaza sayımız 10bini aştı.

 • 2021
  Zoom Toplantılarımız 1000'e ulaştı.

  Zoom toplantıları için max sınır olan 1000 kişilik toplantıları gerçekleştirdik.

 • 2022
  Daha İyi Yazılım

  Websitesi geliştirmeleri hızlandırılacak.

 • 2022
  Daha Fazla Ürün

  Kurumsal iş ortaklıkları geliştirilerek ürün sayısı 50bin+ çıkarılacak.

 • 2022
  Üniversite Etkinlikleri

  Üniversite Road Show gerçekleştirilerek E-Ticaret ve Acadebi seminerleri düzenlenecek.

 • 2022
  30000+ Mağaza

  Mağaza sayımızın 30bini aşması hedeflenmektedir.

 • 2023
  Yurtdışı Zamanı

  Türkiye'den sonra Yurtdışına açılarak yerli üreticilerin ürünlerini yurtdışında satışa çıkarmak ve ülkemize gençlerimizle birlikte döviz getirmek istemekteyiz.

% fonlandı

Süre Tamamlandı

Yatırımcı Sayısı 0

Min. Yatırım Tutarı 100 TL

₺ 0

% 0 Fonlandı ₺ 850.000
Tamamlandı
Yatırımcı Sayısı 0 Min. Yatırım Tutarı 100 TL

HATA

Kitle fonlaması işlemleri çeşitli oranlarda risklere tabidir. Bunlar arasında yatırımın kısmi yada tümünün kaybı, payların devir imkânının kısıtlı olabileceği, kar payı da dahil olmak üzere herhangi bir getiri elde edilememesi ve yatırım yapılan girişimin ticari hedeflerine ulaşamaması gibi riskler bulunmaktadır. Bu nedenle, işlem yapmaya karar vermeden önce, piyasada karşılaşabileceğiniz riskleri anlamanız, mali durumunuzu ve kısıtlarınızı dikkate alarak karar vermeniz gerekmektedir. Kitle fonlama faaliyetleri riskleri için Genel Risk Bildirimi’mizi, karşılaşabileceğiniz risk tipleri için Özel Risk Bildirimi’mizi inceleyebilirsiniz.

Fongogo, III-35/A.2 sayılı Kitle Fonlaması Tebliği (“Tebliğ”) kapsamında paya dayalı kitle fonlaması faaliyetinde bulunmak üzere Sermaye Piyasası Kurulu tarafından listeye alınmış bir şirkettir. Paya dayalı kitle fonlaması ve bu kapsamda platformların sunduğu hizmetlere yahut diğer kitle fonlaması faaliyetlerine ilişkin bilgilere internet sitemiz ve Tebliğ aracılığı ile ulaşabilirsiniz. Fongogo hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi veya yatırım analizi sunmaz, bir girişimci veya girişim şirketine ilişkin yatırım önerisinde bulunmaz, yatırımın belirli bir yatırımcı için uygunluğunu teyit etmez, saklama hizmeti sunmaz ve hiçbir durumda bu e-postanın içeriği bu şekilde yorumlanamaz. Kişiler kendi yatırım kararlarını, kendileri, gerekli belgeleri inceleyerek, yatırımcı gereksinimlerini, yatırım limitlerini ve yatırım konusu araçları yeniden satma imkanı hakkında ayrıntılı bilgiler edinerek ve her türlü yatırım kararının riskler içerebildiğini gözeterek vermelidir. Kitle fonlaması ve Platform’da yayımlanan ilgili kampanyalar özelinde bu risklere ilişkin çeşitli bilgilere konu ile ilgili bilgilendirme formları veya açıklamalar aracılığıyla ulaşabilirsiniz.