Acadebi

Türkiye'nin En Büyük Genç Girişimci Platformu

Reklam & Pazarlama Diğer Bilişim & Yazılım Mobil Uygulamalar B2B B2B2C Büyüme

Sorunu Gönder

T
Tugay DOĞAN / 01 Haz 2022 14:51
1 Cevap

Açtığınız mağazadan yapacağınız e ticaret ile mağazanızda satılan ürünlerin perakende gelirlerini kazanırsınız. Bir çok girişimcimiz yalnızca bu alandan gelir elde etmekte. Yani bugün acadebi içerisinde yeni 1 mağaza açılmasa dahi, acadebi’de bulunan mağazanızdan satış yapmaya devam eder ve gelir elde edersiniz. Tüm bunların ötesinde, şirketimiz 3 yıldır aktif ticaretine devam etmekte,cümlesini kurmuşsunuz.ben firmanıza bir miktar (1000tl)yatırım yapmayı düşünüyorum.fakat magaza açma gibi bir sey yapmayacagım.ben sadece paramı değerlendirmek için fon alacağım.aldığım fondan para kazanacakmıyım.

E

ERHAN BACAKSIZ / 20 Tem 2022 09:53

Tugay Bey Merhaba, sorunuzda belirttiğiniz cümlem iş modelimiz ile ilgili. Fongogo kampanyamız iş modelimizden bağımsız bir yatırım sürecidir. Teşekkür ederiz.

Mert Doğru / 19 May 2022 10:42
5 Cevap

Google yorumlar ve sikayetvar.com da hakkınızda çok sayıda olumsuz yorum var. Yorumların büyük bir kısmıda saadet zinciri olduğunuz yönünde. Yatırımcınızı bu konuya nasıl ikna etmeyi düşünüyorsunuz? Olası bir saadet zinciri çıkması durumunda kitle fonlamaya da zarar vereceğini düşünüyorum. Fongogo'yu bu yapıya nasıl ikna ettiniz?

E

ERHAN BACAKSIZ / 19 May 2022 19:26

Mert Bey öncelikle ilginiz için teşekkür ederim. Net anlaşılması için biraz uzun cevaplayabilirim. Keyifli okumalar dilerim. Google yorumlarda hakkınızda çok sayıda olumsuz yorum olarak belirttiğiniz yorumlar için toplam 7 yorum yazılmış. 3 tanesi Negatif, 4 tanesi Pozitif. 3 yıldır aktif olarak işleyen bir işletmede iyi ya da kötü yorumlar olmasını doğal karşılamaktayız. İnternet yorum yazma kısmında herkesin özgürce düşüncelerini ifade ettiği bir alan. Negatif yorum yazmayı tercih eden kişiler problem yaşadıkları alanda şirketimize ulaşmayı tercih ettiklerinde doğru bilgilendirme sağlanıyor.

E

ERHAN BACAKSIZ / 19 May 2022 19:27

Şikayet var konusunda ise, bu zamana kadar 5 şikayetde bulunulmuş. 2 tanesi çözülmüş. Çözülmedi olarak duran şikayetlerin 2 tanesi ücret iadesine dair. Şirketimiz sözleşmesinde de belirttiği şekilde ve Tüketici Kanunu kapsamında satın alımı takip eden 14 gün içerisinde koşulsuz ücret iadesi gerçekleştirmektedir. Satın alım öncesinde müşterilerimizin onayladıkları sözleşmede de ilgili madde mevcut. Ancak bu 2 şikayet sahibi de sözkonusu sürenin çok ötesinde ücret iadesi talebinde bulunmuş ve hak verirsiniz ki süre aşımından kaynaklı ücret iadeleri gerçekleşmemiş. Şikayet konuları bu. 1 Diğer şikayet ise instagramdan dm aldığına dair. Ancak dm atan profil şirketimizin resmi instagram profili değil. Kendisine durumu belirttik.

E

ERHAN BACAKSIZ / 19 May 2022 19:27

Wikipedia üzerinde Saadet Zinciri tanımı şu şekilde: Piramit sistemi, piramit şeması veya halk arasındaki ismiyle saadet zinciri, sisteme katılan bir üyenin başka bir üyeyi sisteme dahil ederek para kazanması şekline dayalı bir iş modelidir. Acadebi, E ticaret pazaryeri paltformu olarak hizmet vermekte. Acadebi’nin temel ürünü bu hizmeti sağladığı platform. Platformun yıllık bir ücreti var. İş modeli içerisinde mağaza sayısının artırılmasına yönelik dönemsel olarak kayıt kampanyası uyguluyoruz ve bu kayıt kampanyalarının içerisinde dönemin büyüme stratejilerine göre promosyon prim verebiliyoruz. Bu affilate marketing ve multi level marketing olarak dünyada bir çok şirketin uyguladığı ticari bir pazarlama modelidir. Hepimizin kullandığı GSM operatörlerinin, giyim ve kozmetik markalarının, bankaların da arkadaşını bize getir, ikinize de %x bonus verelim kampanyalarını görmüşsünüzdür. Bunu çeşitlendirebilirim.

E

ERHAN BACAKSIZ / 19 May 2022 19:27

Saadet Zinciri tanımında da belirtildiği gibi üyeler para verir ve gelir bu verilen para üzerinden çıkar. Üye getirilmediği sürece bir para kazanılması mümkün değildir. Ve yeni üye gelmediğinde sistem çöker. Acadebi’de gelir elde etmek için bir üye kavramı ve zorunluluğu bulunmamaktadır. Açtığınız mağazadan yapacağınız e ticaret ile mağazanızda satılan ürünlerin perakende gelirlerini kazanırsınız. Bir çok girişimcimiz yalnızca bu alandan gelir elde etmekte. Yani bugün acadebi içerisinde yeni 1 mağaza açılmasa dahi, acadebi’de bulunan mağazanızdan satış yapmaya devam eder ve gelir elde edersiniz. Tüm bunların ötesinde, şirketimiz 3 yıldır aktif ticaretine devam etmekte, vergilerini gününde ödemekte ve her geçen gün büyümektedir. İçinizin rahat olmasını gönülden dilerim.

E

ERHAN BACAKSIZ / 19 May 2022 19:28

İnternette yazılan yorumlar, markamızın ne denli duyulduğunu ve büyüdüğünü bizlere gösteriyor. Bugün bizimle aynı sektörde veya farklı sektörde hizmet veren hepimizin bildiği yüzlerce markanın onbinlerce şikayetleri internette her platformda bulunuyor. Gönlümüz tabiiki de şikayetlerin olmaması yönünde ancak internetin sağladığı imkanlar çerçevesinde bunu elimizden geldiğince minimalize etmeye çalışacağız. Ancak bu zamana kadar 100binden fazla başvuru alan, 15bin bireyin mağaza açtığı, 50bine yakın kullanıcı kaydının oluştuğu bir yapıda, 5-10 sayıları olmasını istemesek dahi diğer rakamların yanında ufak kalmaktadır. Lütfen soru işaretleriniz devam ediyorsa sizi aydınlatana kadar sorabilirsiniz. Teşekkürler

% fonlandı

Süre Tamamlandı

Yatırımcı Sayısı 0

Min. Yatırım Tutarı 100 TL

₺ 0

% 0 Fonlandı ₺ 850.000
Tamamlandı
Yatırımcı Sayısı 0 Min. Yatırım Tutarı 100 TL

HATA

Kitle fonlaması işlemleri çeşitli oranlarda risklere tabidir. Bunlar arasında yatırımın kısmi yada tümünün kaybı, payların devir imkânının kısıtlı olabileceği, kar payı da dahil olmak üzere herhangi bir getiri elde edilememesi ve yatırım yapılan girişimin ticari hedeflerine ulaşamaması gibi riskler bulunmaktadır. Bu nedenle, işlem yapmaya karar vermeden önce, piyasada karşılaşabileceğiniz riskleri anlamanız, mali durumunuzu ve kısıtlarınızı dikkate alarak karar vermeniz gerekmektedir. Kitle fonlama faaliyetleri riskleri için Genel Risk Bildirimi’mizi, karşılaşabileceğiniz risk tipleri için Özel Risk Bildirimi’mizi inceleyebilirsiniz.

Fongogo, III-35/A.2 sayılı Kitle Fonlaması Tebliği (“Tebliğ”) kapsamında paya dayalı kitle fonlaması faaliyetinde bulunmak üzere Sermaye Piyasası Kurulu tarafından listeye alınmış bir şirkettir. Paya dayalı kitle fonlaması ve bu kapsamda platformların sunduğu hizmetlere yahut diğer kitle fonlaması faaliyetlerine ilişkin bilgilere internet sitemiz ve Tebliğ aracılığı ile ulaşabilirsiniz. Fongogo hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi veya yatırım analizi sunmaz, bir girişimci veya girişim şirketine ilişkin yatırım önerisinde bulunmaz, yatırımın belirli bir yatırımcı için uygunluğunu teyit etmez, saklama hizmeti sunmaz ve hiçbir durumda bu e-postanın içeriği bu şekilde yorumlanamaz. Kişiler kendi yatırım kararlarını, kendileri, gerekli belgeleri inceleyerek, yatırımcı gereksinimlerini, yatırım limitlerini ve yatırım konusu araçları yeniden satma imkanı hakkında ayrıntılı bilgiler edinerek ve her türlü yatırım kararının riskler içerebildiğini gözeterek vermelidir. Kitle fonlaması ve Platform’da yayımlanan ilgili kampanyalar özelinde bu risklere ilişkin çeşitli bilgilere konu ile ilgili bilgilendirme formları veya açıklamalar aracılığıyla ulaşabilirsiniz.