;

Tamamlıyo, Fongogo’daki 2. Kitle Fonlama Kampanyasında %120 Fonlama Oranına Ulaşarak Başardı!


İhtiyaç duyulan sermayenin kitlelerin desteğiyle bir araya getirilmesine aracılık eden Türkiye’nin öncü kitle fonlama platformu Fongogo, paya dayalı kitle fonlama platformunda sigorta şirketleri ile dijital işletmeleri uçtan uca entegre eden Tamamliyo’nun 2.4 Milyon TL fon toplanmasına aracılık etti. Kampanya sürecinin 2. haftası bitmeden hedeflenen fon miktarı olan 2 milyon TL’ye ulaşılırken, bu rakama ulaşılmasının ardından toplam 200’ün üzerinde yatırımcıdan yüzde 120’lik fon artışıyla toplanan fon tutarı 2.4 Milyon TL olarak gerçekleşti.

Türkiye’de InsurTech odağındaki en aktif startup: Tamamliyo

Tamamliyo Kurucu Ortağı Metin Öngüç, Türkiye’de InsurTech odağında faaliyet gösteren en yenilikçi ve aktif startup olduklarını belirterek sözlerine şöyle devam etti: “Başardığımız ilk kampanyanın ardından yazılım ve teknik ekibimizi genişletip güçlendirmiştik, aldığımız bu yatırım ile yeni sigorta ürünleri geliştirerek gelir olanaklarımızı artıracağız ve en önemlisi kendi broker’lık sistemimizi kurarak satış departmanımızın verimini en yüksek noktaya taşıyacağız.”

Tamamliyo Kurucu Ortağı ve CTO'su Deniz Gül; ilk yatırım süreciden sonra geliştirdiğimiz sigorta teknolojileri ile yurt dışına açılma sürecimizi hızlandıracağız. Çok yakında “embedded insurance” modelinde Türkiye'yi yurt dışında temsil eden bir insurtech girişimi olacağız.

 

Fongogo Kurucu Ortağı ve Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çebi, şöyle konuştu: “Fongogo olarak yola çıktığımız günden beri girişim ve yatırım ekosisteminde girişimlerin kitlelere sağladığı faydalara odaklandık. Paya dayalı kitle fonlama platformumuz ile de bu misyonumuzu sürdürmeye devam ederken yatırımcılar için de yepyeni ve yüksek potansiyele sahip erken evre yatırım fırsatlarını platformumuz üzerinden sunmaya devam edeceğiz. Geleceğin sigorta teknolojisi Tamamliyo’nun platformumuz üzerinden ikinci yatırım turuna aracılık etmekten büyük mutluluk duyuyoruz. Şu anda da platformumuzda yatırım turuna yeni başlayan, temiz ve doğaya dost üretim yapan küçük üreticilerle sağlıklı ve temiz gıdaya ulaşmak isteyen tüketicileri bir araya getirmeyi amaçlayan “agritech” girişimi “ESEBZE” ile de benzer bir başarıyı hedefliyoruz. Sosyal faydayı önceliklendiren girişimlere can suyu olmayı sürdüreceğiz. “

 

Detaylı Bilgi İçin: yatirim@fongogo.com

 

Fongogo Hakkında: 

2013 yılında kurulan Fongogo Kitle Fonlama Platformu A.Ş, her türlü projenin hayata geçmesi için ihtiyaç duyulan sermayenin kitlelerin desteğiyle bir araya getirilmesine aracı olan bir platformdur. Proje sahiplerinin kampanya sayfalarını yaratıp ödeme sistemlerini kullanabilecekleri ve kampanyalarını yürütebilecekleri düzeneği Fongogo sağlar. Kitle fonlamasının dört dikeyinden ikisi olan ödül ve bağış bazlı kitle fonlaması faaliyetleri ile başlayan Fongogo, ürün gamına paya dayalı ve borca dayalı fonlama dikeylerini de ekleyerek bütüncül bir alternatif finansman platformu olma yolundadır. 

https://odul.fongogo.com/
https://yatirim.fongogo.com/

 

Tamamliyo Hakkında:

2022 yılının şubat ayında kurulan Tamamliyo, dijital işletmeler ile sigorta şirketlerini entegre eden Insurtech girişimidir. Hızlı satın alınabilir sigorta ürünlerini dijital satış aşamalarına entegre eden online sigortacılık süreçlerini yönetmektedir. 

www.tamamliyo.com

 

ESEBZE Hakkında:

Esebze, üretici ile tüketiciyi aynı platform üzerinde buluşturmak amacıyla kurulmuş 2019 yılında temelleri atılmış 2021 yılında şirketleşmiş bir online pazar yeridir. Bu buluşmayı dizayn eden en önemli unsur güve ve sağlıklı ürünlerdir. Üreticinin ürettiği doğal ve katıksız ürünleri, sağlığına dikkat eden, sağlıklı ürün arayan tüketicilere güven eşliğinde sunar.

https://yatirim.fongogo.com/campaign/esebze 
https://esebze.comHATA

Kitle fonlaması işlemleri çeşitli oranlarda risklere tabidir. Bunlar arasında yatırımın kısmi yada tümünün kaybı, payların devir imkânının kısıtlı olabileceği, kar payı da dahil olmak üzere herhangi bir getiri elde edilememesi ve yatırım yapılan girişimin ticari hedeflerine ulaşamaması gibi riskler bulunmaktadır. Bu nedenle, işlem yapmaya karar vermeden önce, piyasada karşılaşabileceğiniz riskleri anlamanız, mali durumunuzu ve kısıtlarınızı dikkate alarak karar vermeniz gerekmektedir. Kitle fonlama faaliyetleri riskleri için Genel Risk Bildirimi’mizi, karşılaşabileceğiniz risk tipleri için Özel Risk Bildirimi’mizi inceleyebilirsiniz.

Fongogo, III-35/A.2 sayılı Kitle Fonlaması Tebliği (“Tebliğ”) kapsamında paya dayalı kitle fonlaması faaliyetinde bulunmak üzere Sermaye Piyasası Kurulu tarafından listeye alınmış bir şirkettir. Paya dayalı kitle fonlaması ve bu kapsamda platformların sunduğu hizmetlere yahut diğer kitle fonlaması faaliyetlerine ilişkin bilgilere internet sitemiz ve Tebliğ aracılığı ile ulaşabilirsiniz. Fongogo hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi veya yatırım analizi sunmaz, bir girişimci veya girişim şirketine ilişkin yatırım önerisinde bulunmaz, yatırımın belirli bir yatırımcı için uygunluğunu teyit etmez, saklama hizmeti sunmaz ve hiçbir durumda bu e-postanın içeriği bu şekilde yorumlanamaz. Kişiler kendi yatırım kararlarını, kendileri, gerekli belgeleri inceleyerek, yatırımcı gereksinimlerini, yatırım limitlerini ve yatırım konusu araçları yeniden satma imkanı hakkında ayrıntılı bilgiler edinerek ve her türlü yatırım kararının riskler içerebildiğini gözeterek vermelidir. Kitle fonlaması ve Platform’da yayımlanan ilgili kampanyalar özelinde bu risklere ilişkin çeşitli bilgilere konu ile ilgili bilgilendirme formları veya açıklamalar aracılığıyla ulaşabilirsiniz.