Neden Fongogo Yatırım

Geniş Yatırımcı Ağına Ulaşım
  • Geniş yatırımcı ağına ulaşım ve herkesten yatırım alma fırsatı

Girişim Bilinirliğinin Artması
  • Girişimin kitlelere ulaşımı ve görünürlüğünün artması ve kampanya başarısı sonrası kurumsal yatırım almanın kolaylaşması

Kısa Sürede Fon Bulma İmkanı
  • Tamamen dijital ilerleyen süreç sayesinde kolay başvuru ve hızlı fon bulma imkanı (maksimum 60 gün) ve bu sayede ortadan kalkan iş yükü

Girişimciye Destek
  • Kampanya öncesi ve sonrası ekibimiz ve çözüm ortaklarımız ile girişimciye destek

Fonlama Şartlarında Kontrol
  • Şirket kontrolünden ödün vermeden fona ulaşım ve girişimcinin belirlediği fonlama şartları ile yatırımcılara verilen imtiyazların kontrolü

Yatırım Sonrası Süreç Yönetimi
  • Girişim paneli üzerinden fonlama sonrası yatırımcıları dijital mecrada bilgilendirme olanağı

Bedelsiz Pazar Araştırması
  • Kitleden geri bildirimler ile girişimin yönlendirilmesi

Müşteri Kitlesi Oluşturma
  • Fonlama beraberinde müşteri kitlesi oluşturarak satış potansiyelini yükseltme fırsatı

Nasıl Çalışır

Kampanya
Başlat

Projeniz yada şirketiniz hakkında detaylı bilgileri doldurarak kampanya sayfanızı oluşturun.

Fon
Topla

Fon toplamanız için 60 gününüz var. Bu süreçte kampanyanız sitemiz üzerinden potansiyel yatırımcılar tarafından incelenecek. Kampanyanızı size sunduğumuz servislerle kendi ağlarınızla paylaşmanız sizi hızla başarıya taşıyacak.

Hayata
Geçir

Hedef fonunuza ulaştığınız takdirde kampanyanız başarılı sayılır ve taahhüt ettiğiniz hisse miktarı karşılığında fon aktarımınız yapılır. Artık aldığınız fonu şirketinizi büyütmek için doğru şekilde kullanmak kalıyor. Kampanya sayfası üzerinden yatırımcılarınızla irtibatta kalmayı unutmayın, onlar yatırımcının yanısıra sadık müşterileriniz olacaklar.

01 Ön Başvuru Yap

Fonlama Başlat üzerinden ön başvuru formumuzu doldurarak platformumuza başvurun. Ekibimiz kampanya bilgilerinizi değerlendirerek 3 iş günü içinde size dönüş yaparlar.

02 Kampanya Adımlarını Doldur

Ekibimiz tarafından onaylanan kampanyalar detaylı kampanya adımlarına yönlendirilir. Bu aşamada kampanyanıza bir yatırım uzmanı atanır ve kampanya oluşturma sürecinde size destek olur.

03 Kampanya Değerlendirmesi

Kampanya adımları doldurulan ve yatırım uzmanımız tarafından durum tespiti yapılan kampanyalar yatırım komitemize sunulur. Yatırım komitemizin çoğunluk onayını alan kampanyalar fonlama için yayına alınır.

04 Kampanya Yönet

Hedeflediğiniz fona ulaşmak için 60 gününüz var. Bu sürede kampanyanızın etkin bir şekilde duyurusunu yapmanız gerekmektedir. Toplanan fonlar emanet yetkilimiz nezdinde bloke hesapta toplanır.

05 Kampanya Sonlandır

Kampanya süresinde hedef fonunuza ulaştığınızda kampanya başarılı sayılır ve kapanış işlemleri başlar. Hedef fona ulaşamazsanız kampanya başarısız sayılır ve yatırım tutarları yatırımcılara iade edilir.

06 Sermaye Arttırımı

Kampanya bitiş tarihinden itibaren 30 gün içinde toplanan fon miktarında sermaye artırımı yapılmalıdır.

07 Payların Yatırımcılara Aktarılması

Yeni ihraç edilen paylar Merkezi Kayıt Kuruluşu (MKK) nezdinde yatırımcılarınıza aktarılır.

08 Fonun Şirkete Aktarımı

Emanet yetkilimiz, sermaye artışı ve payların MKK’da kaydileşmesi tamamlanan şirketlere bloke hesaptaki fonu aktarır.

09 Fon Kullanımı

Toplanan fonu kampanya bilgilerinde bildirilen fon kullanım alanlarına göre harcamaya dikkat edin. Fonlama sonrası şirketinizden fon kullanımına yönelik periyodik raporlamalar istenir.

10 Yatırımcılarla İletişim

Kampanya sonrası şirketinizle ilgili tüm gelişmeleri Kampanya Sayfamız aracılığıyla yatırımcılarınızla paylaşın. Bu şekilde yatırımcılarınızı aktif tutarak sonraki fonlama turlarında yer almalarını sağlayabilirsiniz.