Rebee App

Ebeveynlerin Mobil Uygulaması!

Diğer Bilişim & Yazılım Mobil Uygulamalar B2C Büyüme

Sorunu Gönder

MEHMET ALP EHLİZ / 10 Mar 2024 22:16
1 Cevap

Merhabalar Faizli işlem ve kredi konusundaki tutumunuz ne olacak ?

n

neria yazılım ve teknoloji danışmanlık ticaret ltd. şti. / 15 Mar 2024 22:44

Merhabalar, Soru için teşekkür ederiz. Faizli işlem konusunda, yatırımın ardından İş Bankası İzmir Girişimcilik Şubesi ile birlikte çalışmayı planlıyoruz. Gelen nakit fonu hemen harcamayağından, kalanını günün koşullarına en uygun şekilde değerlendirmek üzere banka ile işbirliği içinde karar vereceğiz. Kredi kullanımına gelince, şu ana kadar herhangi bir kredi kullanımımız olmadı. Ancak, iş modelimiz ve süreçlerimiz oturdukça, diğer büyük firmalarda olduğu gibi, şirketin nakit akışı yönetimine avantaj sağlayacaksa kredi kullanımı gibi opsiyonları değerlendireceğiz. Amacımız, şirketin finansal sağlığını korurken, aynı zamanda sürdürülebilir bir büyüme ve gelişim yolunda ilerlemek. Yeniden, bu konuda bize ulaştığınız için teşekkür eder, her türlü ek soru veya merak ettiğiniz başka bir konu olursa cevaplamaktan memnuniyet duyarız. Saygılarımızla,

Taha AKALIN / 10 Mar 2024 10:45
1 Cevap

Merhaba öncelikle kampanyanızda başarılar diliyorum. Benim sorum şu şekilde ; belirttiğinize göre ilk yıl içerisinde bir adet yazılım personeli istihdam etmeyi düşünüyorsunuz , bunun sebebi nedir ? Halihazırda işin yazılım kısmını Vanora Ventures yürütürken böyle bir duruma gerek var mı ? İlerleyen süreçte yazılım kısmını şirket bünyesinde mi sürdürmeyi planlıyorsunuz ? Yapay zeka entegrasyonu ve oyunlaştırma gibi özellikleri Vanora Ventures üzerinden temin etseniz hem zaman hem de kaynak kullanımı anlamında daha kazançlı olmaz mı ? Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ediyorum .

n

neria yazılım ve teknoloji danışmanlık ticaret ltd. şti. / 18 Mar 2024 13:10

Merhaba, ilginiz için teşekkür ederiz. Startup'lar, özellikle erken aşamadakiler, çok daha kısıtlı kaynağa sahiptir. Bu bağlamda, backend, front end, mobil uygulama geliştirme, UX/UI gibi birçok farklı alan için başlangıçta ayrı ayrı uzmanları işe almak yerine, bu ihtiyaçları dış kaynaklar aracılığıyla karşılamak daha mantıklı ve maliyet-etkin bir yol olabiliyor. Bu nedenle, yazılım geliştirme işlemlerimizi şu an için Vanora Ventures gibi deneyimli bir ortakla yürütmeyi tercih ediyoruz. Bu, bize hem zamandan tasarruf etme hem de başlangıç aşamasında kaynaklarımızı daha stratejik kullanabilme imkanı sunuyor dediğiniz gibi. Ancak, projemiz büyüdükçe ve ihtiyaçlar karmaşıklaştıkça, özellikle yapay zeka entegrasyonu ve oyunlaştırma gibi özelliklerde, yazılım geliştirme süreçlerimizi daha hızlı ve esnek bir şekilde yönetebilmek için tam zamanlı yazılım personeli istihdam etmeyi planlıyoruz. Bazen, yazılım ekibimizi içeriye taşımak için uygun teşvikler de olabiliyor, bu hem maliyet açısından hem de operasyonel esneklik açısından avantajlı olabiliyor. Vanora Ventures, bu süreçte geçici bir CTO rolü üstlenebilir. Yavaş yavaş, şirketin lehine olacak şekilde yazılım ekibimizi içeriye taşımaya kadameli bir süreç öngörüyoruz. Sonuçta, bu proje hem yazılım hem de psikoloji odaklı bir girişim ve teknik ekibimizi kendi bünyemize almak, uzun vadede projemizin sürdürülebilir büyümesi için kritik öneme sahip. Tabi tüm bu kararlar şirketin büyümesi, o günkü piyasa koşullarına göre yönetim kurulu tarafından alınacak kararlarla tekrar tekrar değerlendirilecektir. Destek ve ilginiz için tekrar teşekkür ederiz.

%100 fonlandı

Süre Tamamlandı

Yatırımcı Sayısı 111

Min. Yatırım Tutarı 1.000 TL

₺ 3.100.950

% 100 Fonlandı, hedef fon ₺ 3.100.000
Tamamlandı
Yatırımcı Sayısı 111 Min. Yatırım Tutarı 1.000 TL

HATA

Kitle fonlaması işlemleri çeşitli oranlarda risklere tabidir. Bunlar arasında yatırımın kısmi yada tümünün kaybı, payların devir imkânının kısıtlı olabileceği, kar payı da dahil olmak üzere herhangi bir getiri elde edilememesi ve yatırım yapılan girişimin ticari hedeflerine ulaşamaması gibi riskler bulunmaktadır. Bu nedenle, işlem yapmaya karar vermeden önce, piyasada karşılaşabileceğiniz riskleri anlamanız, mali durumunuzu ve kısıtlarınızı dikkate alarak karar vermeniz gerekmektedir. Kitle fonlama faaliyetleri riskleri için Genel Risk Bildirimi’mizi, karşılaşabileceğiniz risk tipleri için Özel Risk Bildirimi’mizi inceleyebilirsiniz.

Fongogo, III-35/A.2 sayılı Kitle Fonlaması Tebliği (“Tebliğ”) kapsamında paya dayalı kitle fonlaması faaliyetinde bulunmak üzere Sermaye Piyasası Kurulu tarafından listeye alınmış bir şirkettir. Paya dayalı kitle fonlaması ve bu kapsamda platformların sunduğu hizmetlere yahut diğer kitle fonlaması faaliyetlerine ilişkin bilgilere internet sitemiz ve Tebliğ aracılığı ile ulaşabilirsiniz. Fongogo hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi veya yatırım analizi sunmaz, bir girişimci veya girişim şirketine ilişkin yatırım önerisinde bulunmaz, yatırımın belirli bir yatırımcı için uygunluğunu teyit etmez, saklama hizmeti sunmaz ve hiçbir durumda bu e-postanın içeriği bu şekilde yorumlanamaz. Kişiler kendi yatırım kararlarını, kendileri, gerekli belgeleri inceleyerek, yatırımcı gereksinimlerini, yatırım limitlerini ve yatırım konusu araçları yeniden satma imkanı hakkında ayrıntılı bilgiler edinerek ve her türlü yatırım kararının riskler içerebildiğini gözeterek vermelidir. Kitle fonlaması ve Platform’da yayımlanan ilgili kampanyalar özelinde bu risklere ilişkin çeşitli bilgilere konu ile ilgili bilgilendirme formları veya açıklamalar aracılığıyla ulaşabilirsiniz.