Helpers

Hizmetin En Hızlı Hali

Diğer Bilişim & Yazılım Mobil Uygulamalar C2C Büyüme

Yatırım turuna başlama tarihi itibariyle 5.000 TL ve üzeri yatırım yapanlara %25’u oranında fazladan (bonus) pay verilecektir.

Ek paylar, MKK nezdinde yapılacak pay dağıtımı esnasında yatırımcıların hesaplarına yatırılacaktır. Dağıtılacak bonus paylar, şirketin kurucusu Alper Yücel'in payından düşürülecektir.

 • 100 bin TL ve üzeri yatırım yapan kullanıcılardan 2 yıl boyunca hizmet komisyonu alınmayacak. 
 • 50 bin - 100 bin TL yatırım yapan kullanıcılardan 1 yıl boyunca hizmet komisyonu alınmayacak.
 • 5 bin - 50 bin TL yatırım yapan kullanıcılardan 6 ay boyunca hizmet komisyonu alınmayacak.

Günümüz dünyasında dijital olarak gelişmekte olan hizmet sektöründe,  ülkemizde yeteri kadar hizmet sağlayıcısının bulunmaması piyasada arz açığı doğurmuştur. 

 • Mevcut hizmet platformlarının kullanıcıları  hizmet ile buluşturma sürecini aşamalara bölüyor olması hizmete ulaşımı güç hale getirmiştir.

 • Mevcut hizmet platformlarından talep edilen hizmetlerde,müşteriler ile hizmet verenler arasında fiyat ve güven sorunu yaşanmaktadır. 

 • Hizmet alan ile hizmet veren arasında yaşanılan “hizmet almadım” veya “hizmet vermeye gittim ancak kimse yoktu“ geri bildirimlerinin doğru olup olmadığını kontrol eden bir sistemin olmaması hizmet takibi eksikliğini göstermektedir. 

  Helpers olarak günden güne artan hizmet taleplerinin karşılanması adına yürürlüğe sürdüğümüz yeni nesil hizmet platformumuz ile  piyasadaki arz açığını fark edip önce fazla talebi ardından mevcut talepleri karşılamak adına harekete geçtik.

 • Yeni nesil bireysel hizmet sistemimiz ile kullanıcılar talep ettikleri hizmete dakikalar içinde ulaşabilmektedir. Teklif aşamalarının olmayışı ve hizmet veren kullanıcılarımızın hizmet bildirimlerini anlık olarak görüp cevap verebilmesi hizmete ulaşma sürecini neredeyse ortadan kaldırmıştır.

 • Hizmet alan ve hizmet veren kullanıcılarımızın tamamını, Helpers olarak alt yapımıza dahil ettiğimiz TC içişleri bakanlığı nüfus müdürlüğü kimlik doğrulama  apk’sı ile doğrulayarak sistemimize dahil etmekteyiz. Bu sayede gelecek olan hizmet verenin veya gidilecek hizmet alanın ekranda gözüktüğü kişiden farklı biri olmasının önüne geçilmiştir. Hizmet fiyatlarının sabit olması sebebiyle hizmet alan ödeyeceği ücreti ve hizmet veren kazanacağı ücreti bilerek hizmete başlamaktadır.

 

 

 • QR kod okutularak hizmete başlanılan sistemimizde admin panelimizden hizmet durumunu anlık olarak takip edebilmekteyiz. Bu sayede hizmetin verilip verilmediğini ,hizmet alan ile verenin buluşup buluşmadığını görebilmekteyiz. Hizmet takibi sistemimiz, hizmet sırasında yaşanabilecek olumsuz senaryolar için caydırıcı bir önlem görevi üstlenmektedir.

 Helpers olarak müşterilerimize en hızlı ve en iyi hizmeti anında ulaştırmayı amaçlamaktayız. Sipariş taleplerinin yönlendirilmesinde konuma en yakın ve hizmet puanı en yüksek hizmet veren kullanıcılar öncelik kazanır. Bu sayede hizmet kalitesini her geçen gün arttırmayı ve müşteri memnuniyetini sağlamayı hedeflemekteyiz. Mevcutta 15 adet hizmet kategorimiz vardır. Taleplere ve piyasadaki arz oranına göre yeni gelecek 6 hizmet kategorimiz hazırlanmaktadır. Helpers olarak amacımız, bünyemizde Türkiyede yaşayan her haneye hitap edecek en az 1 hizmet barındırmaktır.

 

 •  Garson :Ticari ya da özel davetlerinizde mutfakla müşteriler arasındaki ilişkiyi sağlayan, servis açan, masaları düzenleyen yardımcı kişi.
 • Aşçı : Ticari ya da özel davetlerinizde yemek hazırlayan yardımcı kişi.
 • Barmen : Ticari ya da özel davetlerinizde alkollü ve/veya alkolsüz içkileri hazırlayan yardımcı kişi.
 • Asistan :  Günlük iş veya kişisel toplantı, yazışmalar, not alma, zaman ve günlük yönetimi yapan yardımcı kişi.
 • Temizlik :  Belirli bir mekanı temizleyen yardımcı kişi.
 • Güvenlik : Ticari ya da özel davetlerinizde ortamın güvenliğinden sorumlu yardımcı kişi.
 • Tercüman : Diller arası çeviri yapan yardımcı kişi.
 • Gezdirici : Evcil hayvanınızın günlük egzersizini yaptırmak için onu gezdiren yardımcı kişi.
 • Bahçıvan :  Bahçenizin düzenini ve bakımını yapan, bitkiler konusunda bilgi sahibi yardımcı kişi.
 • Sporcu : Spor faaliyetlerinizde eksik kalan oyuncu yerine gelen yardımcı kişi.
 • Şoför : Motorlu kara taşıtlarını kullanan yardımcı kişi.
 • Motovale :  Katlanır motoru ile, aracınızın olduğu konuma gelip sizi kendi aracınız ile istediğiniz yere bırakan yardımcı kişi.
 • Vale : Ticari ya da özel davetlerinizde ziyaretçilerin araçlarıyla ilgilenen yardımcı kişi.
 • Taşıyıcı :  Eşyalarınızı yürüyüş mesafesindeki konuma taşıyan yardımcı kişi.
 • Yardımcı :  Yaşlı, hasta bakımını yapan yardımcı kişi.

 

   HELPERS TEKNOLOJİ ANONİM ŞİRKETİ yeni nesil hizmet teknoloji girişimi olup, bireysel hizmet sektöründe faaliyet göstermektedir. İş Modeli C2C, faaliyet gösterdiği lokasyon Türkiye'dir. İlerleyen süreçte faaliyet göstereceği lokasyonlar İngiltere başta olmak üzere Avrupa ülkeleridir.

 •   Helpers ile hizmet talebinde bulunabileceğiniz gibi HelpersPro üzerinden hizmet verebilirsiniz. Helpers en hızlı ve kaliteli hizmeti sunmayı hedefler. Bu sebeple her hizmetin sonunda kullanıcılar karşılıklı olarak değerlendirilir. Puanı en yüksek HelpersPro kullanıcıları iş önceliğine sahiptir. Bu yeni kazanç sistemi ile ek iş olarak yetkinliklerinizi sunabilir ve gelirinizi arttırabilirsiniz. Aynı zamanda ihtiyacınıza yönelik hizmetleri bulabileceğiniz Helpers acil durumlarda kurtarıcınız olur.
 •   Helpers, hizmet almak isteyenlerle, hizmet verenleri buluşturan bir uygulamadır. Kayıt olmak için hiçbir ücret ödemezsiniz. Uygulamanın belirlediği sabit fiyatlar üzerinden ihtiyacınız olan garson, tercüman, taşıyıcı, bahçıvan gibi birçok üyeliği doğrulanmış hizmet vereni tek bir tuşla çağırabilirsiniz. Helpers; bulunduğunuz konuma en yakın ve en iyi hizmet veren yardımcınız ile sizi buluşturur. Hizmet talebinizin kabulünden sonra okutacağınız QR kod ile hizmet süresi başlar. Süre ve hizmet  bitiminin ardından hizmet vereni değerlendirerek bir sonraki Helpers kullanıcılarına destek olursunuz.

 •   HelperPro, yetkinliğinize göre profilinizi oluşturup, hizmet verebileceğiniz ve bu hizmetin karşılığında kazanç elde edebileceğiniz, Helpers müşterilerine hizmet veren bir uygulamadır. Kayıt olmak için hiçbir ücret ödemezsiniz. Hizmet verebilecek yetkinliğinizi seçip, hizmet almak isteyen Helpers kullanıcılarından gelecek hizmet talebini beklemelisiniz. Size gelen iş talebini kabul etmeniz ve konuma gidip ekranda çıkan
  QR kodunuzu okutmanız yeterlidir.

 •   Helpers geniş bir hedef kitleye sahiptir. Başlıca hedef kitlelerimiz,; Otel/Restourant/Cafe işletmeleri, organizasyon firmaları, beyaz yaka çalışanlar, spor severler, evcil hayvan sahipleri ve hizmet ücretini ödeyebilecek herkestir.

 

 •   Pazarlama planlarımız arasında organizasyon firmalarına 'hizmet veren kullanıcı' yönlendiren kuruluşlar ile iş birlikleri, işlek bölgelerdeki otel/restorant/cafe'lere yönelik tanıtım kampanyaları, büyük şehirlerdeki meydanlarda anket ve tanıtım esaslı organizasyonlar düzenlemek ve sosyal medya fenomenleri ile işbirlikleri.

 Küresel çevrimiçi hizmet sektörü pazar boyutunun 2023 yılında %60,78’lik yıllık bileşik 
büyüme oranı ile büyüyeceği ve pazarın boyutunun 2022 ile 2027 arasında 7.3 milyar USD artacağı tahmin edilmektedir. (Technavio)

 Bu tür platformlara olan dünya çapında gereksinim, bu tesislerin sağladığı erişilebilirlik kolaylığı ve rahatlık nedeniyle artmaktadır. Aynı şekilde bu platformlar tüketicileri hizmet sağlayıcılarla buluşturarak ödeme ve fatura işlemlerini yöneterek müşterilerin ödeme sürecini kolaylaştırmaktadır. Artan reklam ve pazarlama kampanyaları, pazarın büyümesine katkıda bulunacak diğer bir trenddir. Pazarı olumlu etkileyen önemli faktörler olan ürün ve hizmetlere kolay erişilebilirlik ve hızlı ödeme seçenekleri sayesinde sektör, ABD ve Avrupa'da önemli ölçüde gelişmiştir. Asya Pasifik de diğer küresel pazarlara göre hızla genişleyen bir diğer önemli bölgedir. Hindistan, Çin ve Kore, pazardaki büyümeye katkıda bulunan birkaç önemli ülkedir. Artan internet penetrasyonu ve zamanında hizmet sunmak için teknolojik olarak ilerici uygulamaların evrimi, Asya Pasifik pazarında bu tesislere olan gereksinimi artıran temel faktörler olmuştur.

  Mobil segment, 2021'de %72'lik bir pazar payı elde ederek ve tahmin döneminde %17,1'lik bir yıllık bileşik büyüme oranı ile genel pazara hakim olmuştur. Akıllı telefonların artan kullanımı ve artan talep ve uygulamaları da bu pazara olan talebin artmasında önemli rol oynamaktadır. Ürünlerin daha rahat erişilebilirliğine yönelik artan talebin yakın gelecekte daha fazla fırsatın önünü açması beklenmektedir.

 

 •     Armut.com ülkemizde son kullanıcıya satış yapan önemli bir hizmet platformudur,bu platform hizmet
  talebi sonrası hizmet verenlerin teklifleri ile ilerleme göstermektedir.Hizmet veren Armut.com kullanıcıları her hizmet için teklif vermek ve verdiği teklif için ücret ödemek durumundadır.  Helpers olarak teklif süreçlerini
  ortadan kaldırmış olup hizmet alan ile hizmet vereni doğrudan ve en kısa sürede buluşturan yeni nesil bireysel hizmet platformu kurmuş bulunmaktayız. Hizmetler için belirlediğimiz sabit fiyatlar asgari ücret baz alınıp yapılacak işin günlük değeri hesaplanarak hizmet kategorilerimize yansıtılmaktadır.

 

 •   Helpers, diğer hizmet platformlarına ek olarak 4 çözümü ile farklılık oluşturmaktadır.

 •    2019 yılında fikir olarak doğan ve Ağustos 2021'de şirketleşen Helpers günümüze kadar USD 250.000 tutarında altyapı ve marka yatırımları yapmış olup 2022 yılı son çeyreğinde IOS ve Android store lara yüklenmiştir. Ortalama 1 yılda çeşitli hizmet gruplarında hizmet alan ve hizmet veren kişileri platformu aracılığıyla bir araya getiren Helpers günümüz tarihi itibariyle toplam 4.819 kişi hizmet alan, 2.426 kişi hizmet veren kullanıcıya ulaşmıştır. Her ay %30 artış gösteren hizmet talepleri ile günümüzde aylık 200 siparişi geçmiş bulunmaktadır.

 

 •   Kayıtlı kullanıcılarımızın artışı ile doğru orantılı olarak artan hizmet talepleri bize Helpers'ın önümüzdeki 2 yıl içerisinde hizmet sektöründe önemli bir rol alacağını göstermektedir. Önümüzdeki dönem Platformumuza ekleyeceğimiz HelpersGo-Bireysel Kurye hizmeti ve HelpersCar- Bireysel araç kiralama hizmeti, Helpers'ı bir hizmet merkezi haline getirecek olan adımlarımızdan sadece birkaçıdır. 2024 yılı son çeyreğinde 100 bin kullanıcı ile aylık 10 bin hizmet talebini kullanıcılarımız ile buluşturmayı hedeflemekteyiz.

 Kampanya sürecinde toplanan fon miktarı;

 • Yazılım ve alt yapı geliştirmeleri,
 • Çalışan Maaşları
 • Şirket genel giderleri,
 • Reklam çekimleri ve kampanya süreçleri,
 • Ürün geliştirme ve AR-GE çalışmaları,
 • Sosyal medya'da fenomenler ile iş birlikleri çerçevesinde 
  planlı bir şekilde harcanacaktır.

 • Frontend Yazılımcı Fırat - Sakarya Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği mezunu 6 yıllık iş tecrübesi 3 farklı yazılım şirketi geçmişine sahiptir. Yazılım dilleri ; .Net MVC C# Javascript React Native Flutter
 • Backend Yazılımcı İsmet - Üsküdar Üniversitesi Yazılım Mühendisliği mezunu 4 yıllık iş tecrübesi 2 farklı yazılım şirketi geçmişine sahiptir. Yazılım dilleri; Angular ASP .Net Core ASP.Net Framework C# CSS3 HTML5 Java SE-EE NodeJS SQL Python
 • Grafiker Elif - Mimarsinan Üniversitesi GSF Grafik Tasarım mezunu 4 yıllık iş tecrübesi 3 farklı reklam şirketi geçmişine sahiptir.
 • Reklamcı - Arın - İstanbul Teknik Üniversitesi Ses Mühendisliği Mezunu 8 yıllık iş tecrübesi 2 farklı şirket geçmişine sahiptir.

 

 • 2019
  Fikri Doğuş

  Fikir aşaması

 • 2020
  Yazılım Süreci

  Fikir aşamasından yazılıma geçiş.

 • 2021
  Şirketleşme

  Helpers Teknoloji A.Ş. Resmi Kuruluş

 • 2022
  Piyasaya Çıkış

  Helpers, IOS ve Android Store larda..

 • 2022
  1000 Üye

  Bin üyeye ulaşıldı

 • 2022
  BAU HUB

  Bau Hub bünyesine dahil olduk.

 • 2023
  Reklam Çekimleri

  Kampanya Hazırlıkları

 • 2023
  10.000 Üye

  10 Bin üyeye ulaşıldı.

 • 2024
  Büyüme

  100 Bin Kullanıcı

 • 2024
  Helpers - Go

  Altyapı Çalışmaları Mobil Uygulama Entegrasyonu

% fonlandı

Süre Tamamlandı

Yatırımcı Sayısı 0

Min. Yatırım Tutarı 500 TL

₺ 0

% 0 Fonlandı ₺ 2.500.000
Tamamlandı
Yatırımcı Sayısı 0 Min. Yatırım Tutarı 500 TL

HATA

Kitle fonlaması işlemleri çeşitli oranlarda risklere tabidir. Bunlar arasında yatırımın kısmi yada tümünün kaybı, payların devir imkânının kısıtlı olabileceği, kar payı da dahil olmak üzere herhangi bir getiri elde edilememesi ve yatırım yapılan girişimin ticari hedeflerine ulaşamaması gibi riskler bulunmaktadır. Bu nedenle, işlem yapmaya karar vermeden önce, piyasada karşılaşabileceğiniz riskleri anlamanız, mali durumunuzu ve kısıtlarınızı dikkate alarak karar vermeniz gerekmektedir. Kitle fonlama faaliyetleri riskleri için Genel Risk Bildirimi’mizi, karşılaşabileceğiniz risk tipleri için Özel Risk Bildirimi’mizi inceleyebilirsiniz.

Fongogo, III-35/A.2 sayılı Kitle Fonlaması Tebliği (“Tebliğ”) kapsamında paya dayalı kitle fonlaması faaliyetinde bulunmak üzere Sermaye Piyasası Kurulu tarafından listeye alınmış bir şirkettir. Paya dayalı kitle fonlaması ve bu kapsamda platformların sunduğu hizmetlere yahut diğer kitle fonlaması faaliyetlerine ilişkin bilgilere internet sitemiz ve Tebliğ aracılığı ile ulaşabilirsiniz. Fongogo hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi veya yatırım analizi sunmaz, bir girişimci veya girişim şirketine ilişkin yatırım önerisinde bulunmaz, yatırımın belirli bir yatırımcı için uygunluğunu teyit etmez, saklama hizmeti sunmaz ve hiçbir durumda bu e-postanın içeriği bu şekilde yorumlanamaz. Kişiler kendi yatırım kararlarını, kendileri, gerekli belgeleri inceleyerek, yatırımcı gereksinimlerini, yatırım limitlerini ve yatırım konusu araçları yeniden satma imkanı hakkında ayrıntılı bilgiler edinerek ve her türlü yatırım kararının riskler içerebildiğini gözeterek vermelidir. Kitle fonlaması ve Platform’da yayımlanan ilgili kampanyalar özelinde bu risklere ilişkin çeşitli bilgilere konu ile ilgili bilgilendirme formları veya açıklamalar aracılığıyla ulaşabilirsiniz.