GoTradeGo

Think Global Trade Now

Diğer Yapay Zeka Pazaryeri Büyüme

“Türkiye İhracatına Ortak Olun!

Türkiye’de KOSGEB verilerine göre 2020 yılı itibari ile 3,2 milyon KOBİ -Küçük ve Orta Büyüklükte İşletme- bulunmaktadır.

Bütün işletmelerin %99’u KOBİ statüsünde olan Türkiye’de; ihracat yapabilen KOBİ’lerin bu büyük rakam içerisinde ancak 2021’de 94 bine ulaşması, ihracatın sadece %50’sinin KOBİ’ler tarafından gerçekleştirildiği gerçeğini desteklemektedir.

KOBİ’lerimiz Türkiye’nin dinamik gücü olmasına rağmen, ihracat kabiliyeti olarak maalesef sınıfta kalmaktadır. Yapılan birçok araştırmada, yetenek eksikliği, yönetişim eksikliği, bilgisizlik gibi çeşitli faktörlerden ötürü, ya çok kısıtlı ya da hiç ihracat yapmayan milyonlarca KOBİ iç pazardaki belirsizliklerden etkilenerek yollarına devam etmeye çalışmaktadır.

Oysaki, düzenli ihracat yapmak için gerekli teşvikler, coğrafi yakınlık, fiyat rekabeti Türkiye’deki KOBİ’lerin ihracat potansiyelini perçinlemektedir.

GoTradeGo işte bu vizyonda ürününü akıllıca konumlamaktadır. Kurucunun sahip olduğu tecrübe, ihracat yapmak isteyen firmaların ihtiyaç duyduğu yol gösterici danışmanlık ve eşleştirme hizmetlerinin doğru odakta sunulmasına, kullanıcılara katkının maksimum seviyede olmasını sağlamaktadır.

İhracat danışmanlığı hizmetlerindeki dağınık pazar durumu, GoTradeGo için ciddi bir fırsattır. Birçok firma farklı farklı disiplinde danışmanla çalışarak, ihracat operasyonlarını ayakta tutmaya çalışmaktadır. Oysaki GoTradeGo ihtiyaç duyulan bütün danışmanlıkları bir arada tek bir kaynaktan sunabilmekte, firmaların satış ve pazarlama faaliyetlerine odaklanmalarını sağlamaktadır. Girişimin kısa sürede sağladığı gelir de bu başarıyı ispatlar niteliktedir.

Alibaba’nın Çin’de sağladığı başarı hepimizin gözleri önünde gerçekleşti. Çin’in global ölçekte başardığı ihracatçı üretici modeli, Türkiye’nin güçlü sanayi kökleri üzerinden gerçekleştirmesi için hiçbir engel yok. Bu yolculukta, GoTradeGo’nun kendine kalıcı bir yer edineceği günler yakın olacaktır.”

Yatırım turuna başlama tarihinden kampanya kapanışına kadarki tüm kampanya süresince (ek fonlama dahil) yatırım yapanlarda geçerli olacak şekilde;

₺20.000 - ₺49.999 aralığında yatırım yapanlar için %5 bonus pay
₺50.000 - ₺99.999 aralığında yatırım yapanlar için %10 bonus pay
₺100.000 - ₺199.999 aralığında yatırım yapanlar için %15 bonus pay
₺200.000 ve üstü yatırım yapanlar için %20’u oranında fazladan bonus pay verilecektir.

Ek paylar, MKK nezdinde yapılacak pay dağıtımı esnasında yatırımcıların hesaplarına yatırılacaktır. Dağıtılacak bonus paylar, şirketin kurucusu payından düşürülecektir.

Dış ticaret, firmalar için sunduğu büyük fırsatlarla birlikte, bir dizi karmaşıklık ve zorluğu da beraberinde getirmekte. Kurucumuz Ayşe Bağcı'nın sektördeki tecrübelerinden dolayı gözlemlediğimiz üzere, sektörde faaliyet gösteren birçok firma, dış ticaretin önündeki engellerle karşılaşarak potansiyelini tam anlamıyla değerlendirememektedir. Bu nedenle, sektördeki firmaların en belirgin sorunlarını tespit ederek çözüme yönelik adımlar atmaya karar verdik.

Yabancı dil sorunu, dış ticaretin başlıca engellerinden biri olarak firmaların karşısına çıkıyor. Birçok firma, küresel pazarda etkin bir şekilde iletişim kurabilmek adına yeterli dil bilgisine sahip olamamaktan kaynaklı sınırlamalarla karşılaşmaktadır. Bu durum, potansiyel müşteri ve iş ortaklarıyla sağlıklı bir iletişimi zorlaştırmakta ve uluslararası ticarette geri kalma riskini doğurmaktadır.

Diğer bir önemli sorun ise yetkin personele erişememe durumudur. Dış ticaret süreçleri, uzmanlık gerektiren karmaşık yapıları içermekte ve bu alanda deneyimli, uzman personel bulmak zorlu bir süreci beraberinde getirmektedir. Firmalar, bu yetkin personel eksikliği nedeniyle ticaretlerini etkili bir şekilde yönetme konusunda zorlanmakta ve potansiyel fırsatları değerlendirememektedir.

Ayrıca, doğru bilgiye ulaşmak ve bu bilgileri etkili bir şekilde uygulamaya geçirmek de dış ticarette sıklıkla karşılaşılan bir diğer engeldir. Firmalar, pazar analizleri, gümrük işlemleri ve uluslararası düzenlemeler gibi konularda doğru ve güvenilir bilgiye erişemedikleri takdirde, ticaret süreçlerini sürdürme ve genişletme konusunda tereddüt yaşamaktadır.

GoTradeGo olarak, bu sorunları çözmek ve firmaların dış ticaret potansiyellerini en üst düzeye çıkarmak amacıyla yola çıktık. Geliştirdiğimiz platform, yabancı dil sorununu aşmak, uzman personel eksikliğini gidermek ve doğru bilgiye hızlı bir şekilde ulaşmak adına firmalara güçlü bir destek sunmakta. Bu sayede, dış ticaret yapmak isteyen firmaların, nereden ve nasıl başlayacakları konusundaki belirsizlikleri ortadan kaldırarak süreci kolaylaştırmayı hedefledik.

 Firmaların, ürünlerini başarıyla uluslararası pazara taşımalarını ve bu süreçte karşılaştıkları personel maliyeti sorununu ortadan kaldırmalarını amaçlayan bir platform olarak aksiyon alıyoruz.

Firmalar, GoTradeGo platformu üzerinden kolayca ürünlerini sisteme yükleyerek, uluslararası alıcılar ve satıcılarla etkileşime geçme fırsatı buluyor. Bu süreçte, sistemde bulunan serbest çalışan dış ticaret profesyonelleriyle eşleşerek, uzmanların deneyim ve bilgi birikiminden faydalanma imkanına sahip oluyorlar.

Öne çıkan bir avantajımız ise satış başına ödeme modelidir. Firmalar, ürünlerinin satışını gerçekleştiren dış ticaret profesyonellerinin başarılarına dayalı olarak bir komisyon öderler. Bu sayede, firmaların personel maliyetinden tasarruf etmeleri sağlanırken, aynı zamanda satış performansına bağlı olarak adil bir ücretlendirme modeli sunulmaktadır.

GoTradeGo, bu eşsiz iş modeli ile dış ticaretin getirdiği zorlukları en aza indirerek, firmaların küresel pazarda rekabet avantajı elde etmelerine yardımcı olur. Aynı zamanda, serbest çalışan dış ticaret uzmanlarını da platformumuz aracılığıyla iş fırsatlarına ulaştırarak sektördeki uzman ağını genişletmeyi amaçlamaktayız.

GoTradeGo olarak, dış ticarette başarınızı en üst düzeye çıkarmak ve küresel pazarda etkili bir konuma gelmeniz için firmalara özel tasarlanmış üç ayrı 3 aylık paket sunuyoruz. Her bir paketimiz, sunduğu benzersiz içeriklerle firmaların işini daha etkili bir şekilde yönetmesine, potansiyel müşterilere ulaşmasına ve uluslararası arenada büyümesine olanak tanıyor. İşte paketlerimizin öne çıkan içerikleri:

 1. Sınırsız Ürün Listeleme: GoTradeGo platformunda ürün sayınızı sınırlamadan istediğiniz kadar ürünü listenize ekleyebilirsiniz. Bu sayede geniş bir ürün yelpazesiyle uluslararası alıcılarla etkileşime geçme imkanınız artar.

 2. Pazaryerinde Süresiz Görüntülenme: Ürünleriniz pazaryerimizde süresiz olarak görüntülenir. Bu, ürünlerinizin uzun vadeli bir görünürlük kazanmasını ve potansiyel alıcılarla sürekli olarak etkileşime girmenizi sağlar.

 3. Uzman Listesi Görüntüleme: Platformumuzda yer alan uzman listesine erişim hakkına sahipsiniz. Dış ticarette uzmanlaşmış profesyonelleri görebilir, ihtiyaçlarınıza en uygun olanı seçerek işbirliği yapma şansını yakalarsınız.

 4. 1 Uzman Seçimi: İhtiyacınıza uygun bir dış ticaret uzmanını platformumuz üzerinden seçme hakkınız bulunmaktadır. Bu uzmanlar, sizin için stratejiler geliştirebilir, pazar analizleri yapabilir ve uluslararası ticaretteki potansiyel riskleri minimize etmenize yardımcı olabilir.

 5. Çözüm Ortakları ve Mentorlarla İletişim: GoTradeGo, sizlere çözüm ortakları ve mentorlarla iletişim kurma fırsatı sunar. Bu, sektördeki deneyimli isimlerle bağlantı kurarak işinizi daha da geliştirmenize olanak tanır.

 6. Eğitim İçeriklerine Erişim: GoTradeGo platformu üzerinden sunduğumuz eğitim içeriklerine tam erişim sağlayabilirsiniz. Uluslararası ticaretteki güncel gelişmeleri takip edebilir, yeni stratejiler öğrenebilir ve işinizi daha iyi yönetmek için gerekli bilgileri edinebilirsiniz.

 7. 1 GTIP 3 Ülke İçin Ortalama 100 Müşteri Listesi: Dış ticaretinizdeki potansiyeli artırmak adına, GTIP (Global Trade Item Number) kullanarak 3 ülke için ortalama 100 müşteri listesine erişim sağlıyoruz. Bu, hedef pazarlarınızda potansiyel alıcılarla bağlantı kurmanıza yardımcı olacaktır.
 8. Avrupa'nın Önde Gelen B2B Platformunda Listelenme: Ürünlerinizi Avrupa'nın önde gelen B2B platformlarında listelemek, işinizin görünürlüğünü artırmak ve Avrupa pazarındaki potansiyel müşterilerle doğrudan etkileşimde bulunmanıza olanak tanımak üzere sunulan bir hizmet.

 9. Avrupa Potansiyel Müşteri Data Analizi: Avrupa pazarında potansiyel müşteri verilerini analiz ederek, iş stratejilerinizi bu analize dayalı olarak optimize etme imkanı sağlayan bir özellik.

 10. Çin Pazarı Güvenilir Müşteri Tespiti: Çin pazarındaki güvenilir müşterileri belirleme ve işbirlikleri kurma konusunda size rehberlik eden bir özellik.

 11. Irak Pazarı Ürün Sergileme: Irak pazarına özgü ürün sergileme imkanı sunarak, bu bölgedeki potansiyel alıcılarla etkileşimde bulunmanıza olanak sağlayan bir hizmet.

 12. E-Ticaret Satış Planlaması: E-ticaret satışlarınızı optimize etmek için özel olarak tasarlanmış bir planlama hizmeti, çevrimiçi platformlarda daha etkili bir varlık oluşturmanıza yardımcı olur.

ABD E-Ticaret Pazarına Giriş: ABD e-ticaret pazarına yönelik stratejiler geliştirme, potansiyel müşteri tabanınızı genişletme ve ABD pazarındaki fırsatları değerlendirme konusunda size rehberlik eden bir özellik.

GoTradeGo olarak, dış ticaretteki potansiyeli en üst düzeye çıkarmayı hedeflemekteyiz. Türkiye ve dünya pazarındaki yerimizi güçlendirmek ve önümüzdeki 3 yıl içinde dış ticaret yapan firmaların %1'ine ulaşmak amacıyla ortaya koyduğumuz hedefler büyük bir vizyonu yansıtmaktadır.

Pazarlama planımızın temel stratejilerinden biri olan yurt içi ve yurt dışı reklam bütçelerimizi arttırmak, ticaret odaları, müşavirlikler ve il/ülke temsilcilikleri ile olan işbirliklerimizi güçlendirmek, marka bilinirliğimizi artırmak adına etkili bir başlangıç stratejisi olacaktır. Bu çerçevede, planlanan stratejilerle hedef kitlemize ulaşma potansiyelimizi arttırarak sektörde farkındalığımızı yükselteceğiz.

Ek olarak, dijital pazarlama kanallarını kullanarak hedef kitlemizle daha etkili bir iletişim kurma, sosyal medya platformlarında aktif bir varlık oluşturma ve hedef pazarlarda çevrimiçi tanıtım faaliyetlerini artırma konusunda da çalışmalarımız mevcut. Ayrıca, özel etkinlikler, web seminerleri veya fuarlara katılım gibi organizasyonlarda yer alarak potansiyel müşterilerimizle doğrudan etkileşim kurmaktayız.

GoTradeGo olarak, küçük ve orta ölçekli işletmelerin (KOBİ) dış ticaret potansiyellerini en üst düzeye çıkarmak üzere odaklanmış bulunmaktayız. Başta Türkiye olmak üzere global piyasada ithalat/ihracat yapmak isteyen ancak henüz başlamamış firmaları da ele aldığımızda pazardaki payımız artış göstermektedir. Şuan için TUİK, WTO ve TİM'den alınan sayısal verilere dayanarak pazarın %1'lik kısmını hedefliyoruz.

Kaynakça:

Tim - İhracat Rakamları

Dış Ticaret Endeksleri, Aralık 2023

Türkiye'deki 445 bin ulaşılabilir KOBİ ve dünya genelindeki 45 milyon KOBİ hedefi, hedef kitlemizi belirleme konusundaki güçlü vizyonumuzu yansıtmaktadır.

Bu hedefleri belirlerken Dünya Ticaret Örgütü (WTO), Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) ve Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) gibi güvenilir kaynaklardan alınan verileri kullanmamız, hedef kitle analizimizi güçlendirmekte ve stratejilerimizi daha etkili bir şekilde oluşturmamıza yardımcı olmaktadır.

Hedefimiz olan bu verilerin %1'ine ulaşmak, küresel ve yerel pazarda önemli bir oyuncu olma potansiyelinizi göstermektedir. Bu hedefe ulaşmak için müşteriye özel çözümler, özelleştirilmiş pazarlama stratejileri ve işbirlikleri ile dış ticaret konusunda KOBİ'leri destekleyen bir platform olarak sunduğumuz hizmetler daha etkin bir şekilde kullanabilmektedir.

Kaynakça:

Dış Ticaret İstatistikleri

Türkiye ve küresel düzeyde dolaylı rakiplerle karşılaşıyoruz ve özellikle dikkat çekici bir nokta olarak, sunduğumuz hizmetin niş bir alanda bulunduğunu belirtebiliriz. Bu, işletmemizin benzersiz bir konumda olduğunu ve özel bir pazar segmentine odaklandığımızı göstermektedir.

Dolaylı rakiplerimizle genel benzerliklere sahip olmamıza rağmen, niş bir alanda hizmet verdiğimiz için doğrudan rakiplerle rekabet etme durumumuzun olmaması, bizim için önemli bir avantajdır. 

Bu avantajları kullanarak, pazardaki boşluğu doldurabilir, niş segmentte lider bir konuma gelebilir ve müşterilerimizin gözünde özel ve benzersiz bir çözüm sağlayıcı olarak öne çıkabiliriz. Pazardaki geniş rekabet ortamında, niş bir alanda odaklanmak, müşteri sadakatini artırabilir ve uzun vadeli başarıyı destekleyebilir.

Bu tabloya baktığımızda önemli noktalardan biri şudur;

Verdiğimiz hizmet rakiplerimizin verdiği hizmetlerin tamamlayıcı rolünü de üstlenmektedir.

GoTradeGo olarak misyonumuz, Türkiye'nin dış ticaretine önemli bir katkı sağlamak ve iş dünyasının uluslararası pazarda daha etkin olmasına olanak tanımaktır. Girişimimizin temel amacı, dış ticaret yapmayı planlayan şirketleri deneyimli freelance dış ticaret uzmanları ile buluşturarak, firmaların personel maliyetlerini minimize ederek satışlarını artırmalarına yardımcı olmaktır.

Geliştirdiğimiz yazılım ile dış ticarette karşılaşılan zorluklardan ilham alarak ortaya çıkmış ve başarıyla tamamlanarak satışlarımız gerçekleştirilmiştir. Şu an itibariyle, sunduğumuz sistemin etkinliğini kanıtlamış ve müşteri memnuniyetini sağlamış bulunuyoruz. Ancak, hedefimiz sadece bu noktada değil; global bir perspektife sahip olarak dünya genelinde ülkeler arası ticareti kolaylaştırmak ve büyük bir uzman ağı oluşturmaktır.

Bu büyük hedef doğrultusunda, projemizi daha da geliştirmek ve genişletmek için yatırım yapılmasına ihtiyaç duyuyoruz. Yatırım yapılacak olan bu süreçte, yazılımımızı daha da güçlendirmek ve yapay zeka ile entegre etmek adına önemli adımlar atmaya hazırız. Bu sayede, iş dünyasının dinamik ihtiyaçlarına daha etkili çözümler sunarak küresel ticaretin geleceğine katkıda bulunmayı hedefliyoruz.

Son iki yıl içerisinde, başarılı bir şekilde 324 işletme ve 1112 dış ticaret profesyoneli ile etkileşimde bulunduk. Bu süreçte kurduğumuz güçlü bağlantılar ve oluşturduğumuz değerli ilişkiler, gelecekteki hedeflerimize güçlü bir temel oluşturuyor.

Gelecek dönemde, bu etkileşimleri daha da artırarak global bir çapta aktif bir rol oynamayı hedefliyoruz. Planlarımız arasında, mevcut ağımızı genişletmek, yeni işletmelerle daha derinlemesine bağlantılar kurmak ve dış ticaret profesyonelleriyle daha yakın iş birlikleri yapmak yer alıyor. Bu doğrultuda, stratejilerimizi güçlendirecek, yenilikçi pazarlama yöntemleri ve etkili iletişim stratejileri üzerinde odaklanarak global arenada daha etkin bir konumda yer almayı amaçlıyoruz.

Sunduğumuz hizmet ve değer önerileri ile işletmelerin ve dış ticaret profesyonellerinin ihtiyaçlarına karşılık vererek küresel düzeyde kalıcı bir etki bırakma hedefindeyiz. Bu süreçte, müşteri memnuniyetini her zaman öncelikli tutarak, sektörel uzmanlık ve yenilikçi çözümlerle müşterilerimize değer katmayı sürdüreceğiz. Gelecekteki başarılarımızda, iş ortaklarımızla birlikte büyüyen bir küresel aile oluşturmayı planlıyoruz.

GoTradeGo olarak, işbirliği yapacağımız değerli yatırımcılarla birlikte büyümek ve uluslararası ticaretin önemli bir parçası haline gelmek istiyoruz. Yatırımcılarımıza, vizyonumuz doğrultusunda projemize olan ilginiz ve potansiyel desteğiniz için teşekkür eder, gelecekte birlikte başarılara imza atmayı umarız.

Bütçe dağılımımızı detaylandırarak şu alanlarda kullanıyoruz:

 1. Pazarlama (%50): Pazarlama stratejilerimize odaklanarak, hedef kitlemize ulaşmak ve marka bilinirliğimizi artırmak adına önemli yatırımlar yapıyoruz. Dijital pazarlama, reklam kampanyaları ve etkinliklere katılım gibi çeşitli kanalları kullanarak müşteri çekimini ve marka değerimizi güçlendiriyoruz.

 2. Yazılım ve App Geliştirme (%20): Teknolojinin hızla değiştiği bir dünyada, yazılım ve uygulama geliştirmeye önem veriyoruz. Bu alandaki yatırımlarımız, müşterilere en güncel ve kullanıcı dostu deneyimleri sunabilmemiz için geliştirme süreçlerine yöneliyor. Yenilikçi çözümler ve kullanıcı dostu uygulamalarla müşteri memnuniyetini en üst düzeye çıkarmayı amaçlıyoruz.

 3. Personel (%25): Başarımızın arkasında duran değerli insan kaynağımıza yatırım yaparak, yetenekli ve motivasyonu yüksek bir ekibi sürdürülebilir bir şekilde büyütüyoruz. Eğitim, gelişim fırsatları ve çalışan memnuniyetini artırmaya yönelik programlarla personelimizin potansiyelini en üst düzeye çıkarmayı hedefliyoruz.

 4. Sunucu (%5): Platformumuzun güvenilirliği ve performansı için güçlü bir altyapıya yatırım yaparak, sunucu altyapımızı sürekli güncelliyoruz. Böylece kullanıcılarımıza kesintisiz ve güvenilir bir hizmet sunmayı sürdürüyoruz.

Bu bütçe dağılımı, hem mevcut operasyonlarımızı güçlendirmek hem de gelecekteki büyüme hedeflerimize ulaşmak için stratejik bir yaklaşımı göstermektedir.

Takımımızın kurucusu Ayşe Bağcı, dış ticaret ve işletmecilik alanında 20 yıllık bir başarı geçmişine sahiptir. Ayşe Bağcı'nın bu süre zarfında kazandığı deneyim ve başarılar, girişimimizi güçlü bir liderlik ve uzmanlıkla yönetmesine olanak tanımaktadır. Kendisi, sektöre özgü zorlukları aşma, uluslararası ticarette fırsatları değerlendirme ve müşteri odaklı yaklaşımıyla tanınmaktadır.

Osman Kocaayan, idari işler yöneticisi olarak takımımızda görev almaktadır ve sektörde 20 yılı aşkın deneyimi ile projenin idari kısmını başarıyla yönetmektedir. Osman Kocaayan'ın liderliğindeki idari ekip, projenin günlük operasyonlarını etkin bir şekilde yönetirken, aynı zamanda şirket içi iletişimi ve iş süreçlerini optimize etme konusunda önemli bir rol oynamaktadır. İdari işler yöneticisi olarak Osman Kocaayan'ın liderliğindeki ekip, şirketimizin düzenli ve etkili bir şekilde çalışmasını sağlayarak diğer departmanların sorunsuz bir şekilde işbirliği yapmasına yardımcı olmaktadır. 

Yüksel Dursun, yazılım alanında etkileyici başarılar elde etmiş ve sektörde 30 yıla varan deneyime sahip bir profesyoneldir. Yüksel Dursun'un liderliğinde gerçekleştirilen projeler, sektör standartlarını aşan, yenilikçi ve etkili çözümler sunmuştur. Yıllar içinde edindiği tecrübeler sayesinde, karmaşık yazılım projelerini başarıyla yönetme, öncü teknolojileri takip etme ve ekipleri etkili bir şekilde yönlendirme yeteneklerine sahiptir.

Elyesa Kayımer, kıdemli müşteri yöneticisi olarak görev yapmakta olup, müşteri yönetimi alanında 6 yılı aşkın bir iş deneyimine sahiptir. Kendisi, müşteri ilişkileri yönetimi konusunda geniş bir bilgi birikimine ve sektördeki uzmanlığa sahiptir. Müşteri memnuniyetini en üst düzeye çıkarmak, müşteri ihtiyaçlarını anlamak ve çözümler sunmak için aktif bir rol oynamaktadır. Müşteri odaklı stratejilerine liderlik etmekte ve müşteri portföyünü sürdürülebilir bir şekilde genişletmeye odaklanmaktadır.

Erentürk Erbaş, muhasebe ve finansman yöneticisi olarak projemizde yer almakta olup, bu alanda 20 yılı aşkın deneyime sahiptir. Muhasebe ve finansman alanındaki geniş bilgi birikimi, şirketimizin mali operasyonlarını başarılı bir şekilde yönetmesine ve finansal stratejilerini oluşturmasına olanak tanımaktadır. Şirketimizin mali sağlığını koruma, bütçeleme süreçlerini yönetme, finansal raporlamayı optimize etme ve şirketin mali hedeflerine ulaşma konularında etkili bir şekilde çalışmaktadır. Kendisi, finansal süreçlerin şeffaf ve uyumlu bir şekilde yürütülmesini sağlamak için uzun yıllar süren bir uzmanlık kazanmıştır.

Barbaros Kon, danışmanlık alanında projemize değerli destekler sağlayan bir uzmandır. Sektörde 30 yılı aşkın deneyimi ve kurumsal firmalara sağladığı danışmanlık hizmetleri, satış ve proje geliştirme konularında sunduğu benzersiz bakış açısı ve uzmanlığıyla projemize katkıda bulunmaktadır. Barbaros Kon'un danışmanlık deneyimi, kurumsal firmaların karşılaştığı zorluklara çözüm bulma, stratejik yönlendirmelerde bulunma ve projelerin başarıyla hayata geçirilmesine odaklanma yeteneklerini içermektedir. Bu deneyim, projemizin danışmanlık hizmetleri alanında en iyi uygulamalara dayalı olarak şekillenmesine yardımcı olmaktadır.

 • 2021
  FİKİR AŞAMASI

  İTÜ Çekirdek ve BTM bünyesinde projenin geliştirilmesi ve hayata geçmesi

 • 2021
  PROJE TAKVİMİNİN OLUŞTURULMASI

  Kuluçka merkezlerinden edinilen bilgiler ışığında yol haritasının hazırlanması.

 • 2022
  YAZILIM VE TASARIM

  Tasarım ve yazılım süreçlerinin planlanması ve başlanması

 • 2022
  WEB SİTESİNİN YAYINA ALINMASI

  Web sitesi yayına alınarak ilk ücretli müşterinin sistemimize kaydolması

 • 2022
  EKİP

  İlk satış itibariyle ekibi büyülterek müşteri ilişkilerini geliştirme

 • 2023
  KULLANICI SAYISI

  Uzman ve Firma sayısının artışı ile pazarlama kanalında çalışmaların arttırılması

 • 2023
  İŞ BİRLİKLERİ

  İş birliklerinin geliştirilmesi ve çözüm ortaklığı sayısının arttırılması

 • 2023
  İL/ÜLKE TEMSİLCİLİKLERİ

  İl/Ülke temsilcilikleri doğrultusunda görüşmeler yapılması ve İstanbul, Bursa,İzmir / Çin, ABD, Afrika temsilciliklerinin tamamlanması

 • 2024
  APP YAZILIMI

  GoTradeGo Aplikasyon yazılımının marketlere yüklenmesi

% fonlandı

Süre Tamamlandı

Yatırımcı Sayısı 0

Min. Yatırım Tutarı 1.000 TL

₺ 0

% 0 Fonlandı ₺ 2.000.000
Tamamlandı
Yatırımcı Sayısı 0 Min. Yatırım Tutarı 1.000 TL

HATA

Kitle fonlaması işlemleri çeşitli oranlarda risklere tabidir. Bunlar arasında yatırımın kısmi yada tümünün kaybı, payların devir imkânının kısıtlı olabileceği, kar payı da dahil olmak üzere herhangi bir getiri elde edilememesi ve yatırım yapılan girişimin ticari hedeflerine ulaşamaması gibi riskler bulunmaktadır. Bu nedenle, işlem yapmaya karar vermeden önce, piyasada karşılaşabileceğiniz riskleri anlamanız, mali durumunuzu ve kısıtlarınızı dikkate alarak karar vermeniz gerekmektedir. Kitle fonlama faaliyetleri riskleri için Genel Risk Bildirimi’mizi, karşılaşabileceğiniz risk tipleri için Özel Risk Bildirimi’mizi inceleyebilirsiniz.

Fongogo, III-35/A.2 sayılı Kitle Fonlaması Tebliği (“Tebliğ”) kapsamında paya dayalı kitle fonlaması faaliyetinde bulunmak üzere Sermaye Piyasası Kurulu tarafından listeye alınmış bir şirkettir. Paya dayalı kitle fonlaması ve bu kapsamda platformların sunduğu hizmetlere yahut diğer kitle fonlaması faaliyetlerine ilişkin bilgilere internet sitemiz ve Tebliğ aracılığı ile ulaşabilirsiniz. Fongogo hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi veya yatırım analizi sunmaz, bir girişimci veya girişim şirketine ilişkin yatırım önerisinde bulunmaz, yatırımın belirli bir yatırımcı için uygunluğunu teyit etmez, saklama hizmeti sunmaz ve hiçbir durumda bu e-postanın içeriği bu şekilde yorumlanamaz. Kişiler kendi yatırım kararlarını, kendileri, gerekli belgeleri inceleyerek, yatırımcı gereksinimlerini, yatırım limitlerini ve yatırım konusu araçları yeniden satma imkanı hakkında ayrıntılı bilgiler edinerek ve her türlü yatırım kararının riskler içerebildiğini gözeterek vermelidir. Kitle fonlaması ve Platform’da yayımlanan ilgili kampanyalar özelinde bu risklere ilişkin çeşitli bilgilere konu ile ilgili bilgilendirme formları veya açıklamalar aracılığıyla ulaşabilirsiniz.