TAMAMLIYO

Sigortayı dijitale kolayca entegre edin.

Finans & Sigorta Veri & Analitik Insurtech B2B B2C2B Pazara Giriş

Yatırım turunun başlama tarihi olan 16 Mart Çarşamba günü saat 10:00 itibari ile 48 saat içerisinde, 20.000 TL ve üzerindeki EFT veya Kredi Kartı ile yapılan yatırımlarda yatırımcılara %10 fazladan pay verilecektir. Bu kampanya 48 saat ile sınırlıdır. Ek paylar MKK nezdinde yapılacak pay dağıtımı esnasında yatırımcıların hesaplarına aktarılacaktır. Dağıtılacak bedelsiz paylar kurucu ortaklar Metin Öngüç, Abdurrahman Köse ve İsmet Küçüksarı’nın paylarından düşülecektir.

Bir çok startup ve dijital işletme farklılaşmak, yeni gelir modeli oluşturmak ve müşteri sadakati oluşturmak için web sitelerine sigorta çözümlerini entegre etmek istiyor ancak bir çok problem ile karşılaşıyorlar;

 • Dijital işletmeler hangi sigorta şirketi ile hangi ürünün satılacağı konusunda bilgi karmaşası yaşıyorlar, çünkü sigorta sektöründe 40 ‘ a yakın şirket ve 100’lerce ürün bulunuyor. Hangi şirket hangi üründe daha iyi teminat ve daha uygun fiyat veriyor bulmak çok zor aynı zamanda zaman kaybı.
 • Mevzuat problemleri ve acentelik lisansının gerekliliği ; sigorta sektöründe sigorta satışının ana temel taşlarından birisi sigortacılık lisansı, anlaşmış olduğumuz sigorta aracı lisanları sayesinde mesafeli satış sözleşmelerine bağlı kalarak online satış sürecine hızlıca başlayabilirler.
 • Teknolojik çözüm ve entegrasyon problemleri ; sigorta sektöründeki onlarca şirketin servis yapılarını kurmak bir çok şirket için büyük bir zaman kaybı. Çünkü sigorta sektöründeki onlarca şirketin ürünü için çalışabilir teknoloji alt yapı kurmak oldukça maliyetli. Ancak geliştirdiğimiz tek bir Tamamliyo api sayesinde onlarca şirketin ürünlerini satışa hazır hale getirebilirler.
 • Ürünü hayata geçirme süresindeki belirsizlik; bir çok işletme ve startup sigorta şirketleri ile ürün geliştirmek ve onları hayat geçirmek istiyor. Bu süreç minimum 6 ay sürmekte, ayrıca ürün geliştirmek isteyen işletmenin kullanıcı adetleri yüksek değilse , projenin başlamama ihtimali daha da yüksek. 

 

Tamamliyo’nun geliştirmiş olduğu sigorta teknolojisi sayesinde dijital işletmeler hizmet vermek istediği sigorta ürünlerini 24 saat içinde entegre edebilir. Bunun için tek bir sigorta şirketine bağlı kalmalarına gerek kalmaz. Sigorta şirketlerinin web servis dokümanları arasında zaman harcamalarına gerek kalmaz. Tamamliyo api sayesinde dijital işletmeler müşterilerine en iyi teminatı veren en uygun sigorta poliçelerini tek bir web servis üzerinden sunarlar. Bu özellik onlara şeffaf anlaşılır sigorta ürünü pazarlamalarına yardımcı olur.İster web servis entegrasyonu, ister no code sigorta, isterlerse sigorta link özelliğimizi 24 saat içinde kullanabilirler.

 • Her adımda performans verilerini alarak müşterileri adım adım takip edilmesini sağlayan bir yönetim paneli sunarız. Satış sürecinin her adımında farklı raporlara ve verilere erişebilirler.
 • Tamamliyo altyapısı bulut tabanlıdır ve tam olarak yönetilir, yüksek güvenlik, performans ve ölçeklenebilirlik sunar.
 • Tamamliyo api günlük kod takibi gerektirmeyen bir özelliktir. 
 • No code sigorta, ürün uzmanınızın veya pazarlama uzmanlarınızın kodlama becerileri olmadan çözüm üzerinde çalışabileceği anlamına gelir.
 • Sigorta Link özelliği sayesinde sigorta aracılar ve dijital işletmeler kullanıcılarından telefon üzerinden kredi kartı bilgisi istemelerine gerek kalmaz, sigorta link sayesinde kullanıcılarından kredi kartı ile ödeme toplayabilirler.

 

 • Embedded (yerleşik)  sigortacılık çözümleri – Yerleşik entegre sigorta, e-ticaret sitelerinden bir ürün veya hizmet satın alırken satış aşamasına entegre olarak ürünün garantisini veya korunmasını sigortalar.

 • No Code Sigorta ; Tamamliyo aracılığıyla markanızın görünümüne ve hissine uyan widget'lar yerleştirebilir ve kendi tasarımınızı aktarabilirsiniz.Üstelik müşterileriniz kişisel fiyatlarını görebildikleri ve birkaç adım atarak satın alma işlemlerini kolaylıkla tamamlayabilirler.


 • Sigorta Link ödeme çözümleri – SigortaLink çözümünde ise sigorta satıcıları kullanıcılarından her hangi bir kart bilgisi istemeden, kullanıcılara özel oluşturdukları sigortalink url’i sayesinde kullanıcılardan tek bir tıklama ile sigorta ödemesini alırlar.


 • Görüntü işleme teknolojisi – Son kullanıcılar normal bir sağlık sigortası teklifi aldığında bir çok kişisel veriyi paylaşmak durumunda kalıyorlar (T.C. Kimlik Numarası, boy, kilo, doğum tarihi, ad, soyad, telefon, bulunduğu il, geçmişten gelen rahatsızlıklar). Ancak geliştirdiğimiz görüntü işleme teknolojisi sayesinde sağlık sigortaları, ferdi kaza sigortası ve hayat sigortası ürünlerinde sigorta şirketleri ve aracılarının kullanıcılardan başkaca bir kişisel veri almadan tek bir fotoğraf sayesinde saniyeler içinde sigorta teklifi vermelerini sağlıyoruz. 
  Bu ürünümüz için 6 ay önce patent başvurusu yapıldı. Türkiye’ taraması başarılı bir şekilde geçti ve şuan yurt dışı taraması yapılmaktadır.


 

TAMAMLIYO TEKNOLOJİ  ANONİM ŞİRKETİ bir sigorta teknoloji girişimi olup, insurtech ve Finans & Veri sektörlerinde yazılım faaliyetleri göstermektedir. İş Modeli B2B ve B2B2C, faaliyet gösterdiği lokasyon Türkiye’dir /göstereceği lokasyonlar İse Avrupa ve Asya Bölgelerindeki Ülkelerdir.

Tamamliyo ürünü geliştirilirken e-ticaret yada mobil uygulamalardan satış yapan güvenilir şirketlerin online satış süreçlerine sigorta ürünlerini entegre ederek kullanıcılara şeffaf bir sigorta deneyimi yaşatmayı hedeflemiştir . Dijital işletmelerin sigorta ürünü çıkartma yada sigorta şirketleri ile görüşme sürecine girmeden en kısa sürede tek bir web servis ile mesafeli satış sözleşmelerine bağlı kalarak ödeme sayfalarına sigorta ürünlerini entegre edebilirler. Bu servis için her başarılı işlem için hizmet bedeli alınmaktadır.

Bunlara ek olarak ise hem sigorta aracıları hem de dijital işletmeler hiçbir kodlama yapmadan Tamamliyo’nun No Code Sigorta ürününü kullanabilir ve 24 saat içinde online satışa hazır hale gelirler. Bu özellik için aylık kullanım bedeli alınmaktadır.

Geliştirdiğimiz görüntü işleme teknolojisi sayesinde sigorta şirketleri kullanıcılarından herhangi bir kullanıcı verisi almadan tek bir fotoğraf sayesinde sağlık sigortası, ferdi kaza sigortası ve hayat sigortası gibi ürünlerini kullanıcılarına şeffaf bir şekilde karşılaştırmalarını sağlarlar. Bu özelliğin hizmet bedeli ise her sorgu başına fiyatlandırılır.

Ayrıca dijital işletmeler ve sigorta aracıları yine ek bir efora gerek kalmadan tamamliyo’nun sigorta link özelliği sayesinde müşterilerinden sigorta ödemelerini kolayca toplayabilirler. Bunun için herhangi bir ödeme alt yapısı sağlayıcısına gerek kalmaz, geliştirdiğimiz teknoloji ödemenin direkt olarak sigorta şirketine aktarılmasını sağlar.

 

Tamamliyo’nun genel hedef kitlesi e-ticaret sektöründe hizmet veren şirketlerdir. Hedef kitlede özellikle seyahat, cep telefonu ve elektronik cihaz sektörüne odaklanılmıştır. Bunun haricinde sigorta aracıları, sigorta şirketleri, nakliyat uygulamaları, emlak sektörü ve evcil hayvan veteriner uygulamaları da potansiyel müşterilerdir. 

Pazarlama planlarımızın arasında e-ticaret hizmeti veren saas şirketleri ile partnerlik, en çok kullanılan açık kaynaklı e-ticaret sektörü için eklenti geliştirme ( Wordpress , Opencart ), girişimci Kuluçka merkezleri sayesinde startup networkü ile iletişim.

 

 

 • TAM (Total Available Market): Toplam Ulaşılabilir Pazar

Her yıl ortalama %25 büyüyen Türkiye sigorta pazarı 105 Milyar TL, Avrupa Pazarı ise 2.1 Trilyon Dolar. Ayrıca Avrupa’da bulunan rakibimiz Wakam geçen sene 417 Milyon USD gelir elde etti.

 • SAM (Serviceable Available Market): Hizmet Verilebilir, Ulaşılabilir Pazar

Tamamliyo’nun geliştirmiş olduğu teknolojinin odaklandığı Türkiye hedef pazarı ise 11,2 Milyar TL.

Ancak sigorta pazarı haricinde e-ticaret sektöründen bahsetme gerekirse ;

Elektroniz Cihaz E-Ticaret Pazarı E-ticaret hacminin en fazla olduğu üçüncü sektörün 13,3 Milyar TL ile Beyaz, Eşya ve Küçük ev aletleri sektörü olduğu görülmektedir. Bu sektör için hazırlayacağız web servisler sayesinde 13.3 Milyar TL’lik pazarda yeni teknolojik sigorta çözümlerimizi sunacağız.

Emlak Siteleri Ve Seyahat Siteleri ; 9,3 Milyar TL bir hacme sahip olan seyahat sektörü için şuan web servislerimiz hazır. Bir çok seyahat sitesinde seyahat sağlık sigortası ve bilet iptal gibi ürünlerin pazarlamasında aktif rol alacağız.

 • SOM (Serviceable Obtainable Market): Hizmet Verilebilir, Elde Edilebilir Pazar

Embedded sigortacılık ülkemizde yeni bir model olduğundan dolayı pazarda elde edilebilir pazar payı oldukça büyük, sadece odaklanılmış sigorta pazarı 1,2 Milyar TL ancak 20 Milyar TL değerinde dokunulmamış eticaret pazarının %10’luk bir diliminin sigortalanma sürecini entegre sigorta teknolojimiz sayesinde ise 2 Milyar TL değerinde hizmet verilebilir ek bir pazar daha karşımıza çıkıyor.

 

 

Sigortamnet ülkemizde son kullanıcıya satış yapan önemli bir sigorta aracısıdır, ancak biz şuan web sitemizde son kullanıcıya reklam vererek satış yapmamaktayız. Tamamliyo tamamen sigorta aracıları yada sigorta şirketlerini dijital işletmeler ile uçtan uça entegre eden sigorta girişimi. Bir sigorta aracısı değil bir yeni nesil sigorta teknolojileri üreten bir teknoloji şirketiyiz.

Wakam, Fransa da kurulan bir startup, şuan Avrupanın birçok ülkesinde faaliyet gösteriyor. Tek bir ürünleri bulunmakta: Embedded ( yerleşik ) sigorta çözümleri. 2020 yılı ciroları 417milyon $. 

Tamamliyo Embedded sigorta ürününe ek olarak diğer 3 çözümü ile de farklılık oluşturmaktadır.

 

 

Çözümlerimizi ticarileşmeden önce 1 yıl boyunca sigortagross.com üzerinden tamamlayıcı sağlık web servisimizi test ettik ve  başarılı bir şekilde  5200 kullanıcıya teklif verildi ve 740 kullanıcıya 1.2 Milyon TL değerinde bir satış yapıldı. Ayrıca görüntü işleme teknolojisini yine sigortagross.com üzerinden test ettik teklif alan kullanıcıların %20 si fotoğraf çekerek ve yükleyerek tamamlayıcı sağlık sigortası teklifi aldılar.  

Servisini canlıya aldığımız ürünümüzün başarı bir şekilde çalıştığını gördükten sonra ticarileşmeye karar verdik ve 02.02.2022 ‘de şirketimizi kurduk.

 

Fonlama sonrası personel maliyeti ve 376.500, yol yemek ücretleri 26.400, teknoloji alt yaptı maliyeti 8.436,5, reklam maliyeti 30.492, mali müşavir 7.290, avukat 25.530 , öngörülemeyen gider 5,950, iletişim gideri 1500, freelance hizmet bedeli 18.000  ve Platform Kullanım Ücreti, Başarı Ücreti MKK, Takasbank Üyelik ve Hizmetleri ve BSMV (Banka ve Sigorta Muamelesi Vergisi) 49.901.50 TL

Toplanan fon 6 aylık bir süre yeterli olacak ve bu sürede 288.000 TL’lik gelir elde etmeyi planlıyoruz. Bu sürede entegre olduğumuz dijital partner sayısını 40’ çıkartacağız. Hazır ürün sayısını 10 ‘ e ulaşacak. Bunun yanı sıra İTÜ Teknokent Big Bang finalinde kazandığımız ödüllerin 100.000 TL lik kısmını bu sürede almayı planlıyoruz.

 

Kurucu ekip ortalama 15 yıl sigorta sektör deneyimine sahiptir. Ceo’muz Türkiye’de ilk defa insurtech yatırımı alan bisigortaci.com’un kurucuları arasında yer aldı.  Türkiye’de dijital sigortacılığın önü oldukça açık son iki yılda satış dönüşüm oranlarında %100 büyüme bulunuyor.  Embedded sigortacılığın Avrupada olduça popüler olması, ölçeklenebilir olması ve globale açılma sürecinde ise daha hızlı ilerlebiliyor olmamız bizi oldukça motive ediyor. Bunların yanında ise Avrupada bir çok rakibimizin olması bize bir çok exit fırsatı sunuyor.

 

 • Metin Öngüç (CEO & CTO) Pamukkale Üniversitesi Satış Yönetimi ve Pazarlama Bölümünden mezun olmuş, 9 yıllık sigorta ve 10 yıla yakın freelance yazılım tecrübesi bulunmaktadır. 20 ye yakın dijital sigortacılık projesinde görev almıştır.

 • Abdurrahman Köse (Teknik Sigorta), 18 yılık sigorta tecrübesi, ve sigorta sektöründe ayrıca sigorta gross adında bir şirketin ortaklarındandır.

 • İsmet Küçüksarı (Finans) 2003 yılında finans ve muhasebe kariyerine devam ederken 2007 yılında Kavacık sigorta'yı kurdu., 2020 yılında bir yenisini ekleyerek Gross Sigorta kurucuları arasında yer aldı. Lisans eğitimini Anadolu Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu yönetimi bölümünde tamamlamıştır.  Bunun yanı sıra Türkiye’de karavan sigortası ürününü tasarlayan kişidir.

 • Orhan Bilge (Yazılım), Marmara Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümü mezunudur. başta hukuk olmak üzere, sağlık, finans,sigorta gibi çeşitli sektörler için 12 yıl yazılım, danışmanlık, IT süreçleri planlama gibi farklı alanlarda profesyonel olarak hizmet sağlamıştır.

 • Okan Utkueri (Kurucu Ortak / Strateji & İş Geliştirme), 30+ yıllık kurumsal deneyime sahip sigortacılık alanında üst düzey yöneticiliği ve yönetici/liderlik koçluğu, startup mentorluğu, melek yatırım ve insurtech alanlarında tecrübelidir.

 • Öznur Güner (Freelance Operasyon) Sakarya Üniversitesi İşletme Bölümü Mezunu, 2.5 yıl Deniz Bank Telemarketing departmanında görev almıştır.

 • Soner Tugan (Freelance Yazılım), Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi 3. sınıf bilgisayar mühendisliği öğrencisi 4 yıldır mobil uygulamalar ve web yazılımları geliştirmektedir.

 

 • 2021
  Webstesinin Açılışı ve İlk Satış

 • 2021
  Görüntü işleme teknolojisi devreye girdi

  Görüntü işleme teknolojisi sayesinde kullanıcılardan kişisel veri talep etmeden tek bir fotoğraf ile 9 sigorta şirketinden sağlık sigortası fiyatlarını karşılaştırmalarını sağladık

 • 2021
  İTÜ Çekirdek Girişimleri Arasına Dahil Olduk

  İTÜ Çekirdek Girişimleri Arasına Dahil Olduk

 • 2021
  1.2 Milyon TL'lik Satış Yapıldı

 • 2021
  İTÜ ARI Teknokent Big bang sahnesinde AK Sigorta ve HDI Sigortadan Toplam 165 TL'lik ödül aldık

 • 2021
  Self Servis Satış Entergrasyonu Geliştirildi

 • 2022
  7 İşletme ile Entegrasyon

 • 2022
  Web Servisi Hazır Ürün Sayısı 5'e Çıkacak

 • 2022
  30 İşletlemeye Entgrasyon Gerçekleştirilmesi

 • 2022
  Web Servisi Hazır Ürün Sayısı 8'e Çıkacak

 • 2022
  80 İşletme ile Entegrasyon

 • 2022
  TAMAMLIYO TEKNOLOJİ A.Ş KURULDU

%145 fonlandı

Süre Tamamlandı

Yatırımcı Sayısı 234

Min. Yatırım Tutarı 100 TL

₺ 677.947

% 145 Fonlandı, hedef fon ₺ 550.000
Tamamlandı
Yatırımcı Sayısı 234 Min. Yatırım Tutarı 100 TL

HATA

Kitle fonlaması işlemleri çeşitli oranlarda risklere tabidir. Bunlar arasında yatırımın kısmi yada tümünün kaybı, payların devir imkânının kısıtlı olabileceği, kar payı da dahil olmak üzere herhangi bir getiri elde edilememesi ve yatırım yapılan girişimin ticari hedeflerine ulaşamaması gibi riskler bulunmaktadır. Bu nedenle, işlem yapmaya karar vermeden önce, piyasada karşılaşabileceğiniz riskleri anlamanız, mali durumunuzu ve kısıtlarınızı dikkate alarak karar vermeniz gerekmektedir. Kitle fonlama faaliyetleri riskleri için Genel Risk Bildirimi’mizi, karşılaşabileceğiniz risk tipleri için Özel Risk Bildirimi’mizi inceleyebilirsiniz.

Fongogo, III-35/A.2 sayılı Kitle Fonlaması Tebliği (“Tebliğ”) kapsamında paya dayalı kitle fonlaması faaliyetinde bulunmak üzere Sermaye Piyasası Kurulu tarafından listeye alınmış bir şirkettir. Paya dayalı kitle fonlaması ve bu kapsamda platformların sunduğu hizmetlere yahut diğer kitle fonlaması faaliyetlerine ilişkin bilgilere internet sitemiz ve Tebliğ aracılığı ile ulaşabilirsiniz. Fongogo hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi veya yatırım analizi sunmaz, bir girişimci veya girişim şirketine ilişkin yatırım önerisinde bulunmaz, yatırımın belirli bir yatırımcı için uygunluğunu teyit etmez, saklama hizmeti sunmaz ve hiçbir durumda bu e-postanın içeriği bu şekilde yorumlanamaz. Kişiler kendi yatırım kararlarını, kendileri, gerekli belgeleri inceleyerek, yatırımcı gereksinimlerini, yatırım limitlerini ve yatırım konusu araçları yeniden satma imkanı hakkında ayrıntılı bilgiler edinerek ve her türlü yatırım kararının riskler içerebildiğini gözeterek vermelidir. Kitle fonlaması ve Platform’da yayımlanan ilgili kampanyalar özelinde bu risklere ilişkin çeşitli bilgilere konu ile ilgili bilgilendirme formları veya açıklamalar aracılığıyla ulaşabilirsiniz.