15.10.2020

Projeler İçin Video Neden Önemli?

Bu zamana kadar yapılan kitlesel fonlama projeleri bize videoların, projelerin başarıya ulaşmasında çok kilit bir rol oynadığını söylüyor.
İyi bir video ile bir projenin başarıya ulaşma şansı %50 iken, videosuz bir proje için bu şans sadece %35’te kalıyor. 3 dakikadan kısa videolar, potansiyel destekçiler üzerinde oldukça olumlu bir etki yaratarak projenizi hedefine yaklaştırıyor.

Videoların düz bir metinden her zaman çok daha etkili olacağını ve hikayenizi potansiyel destekçilerinize çok daha kolay aktarabileceğinizi unutmayın!

Neden Önemli?

*İnsanlar okumaktan korkabilir, onları yaratıcı bir video ile çekin!
*İnsanlar size ve hikayenize maddi olarak destek verecekler. Bu nedenle, projenizin bütün aşamalarını görmek, hikayenizi sizden dinlemek isterler.
*Videosu olan projelerin başarıya ulaşma ihtimalinin oldukça yüksek olduğu rakamlarla kanıtlanmış.
*Yaratıcı ve ilginç videolar sosyal medyada en fazla paylaşılan içeriklerdendir. Videonuz sayesinde viral bir etki yaratabilirsiniz.

Fongogo projelerinden “Kumbaracı50 Kapanmasın” ve “Beyoğlu Sineması| Sayenizde” bu anlamda başarılı bir video hazırladı. Projenizi başlatmadan önce bu projelerin videolarına da göz atmanızı öneririz.

Ayrıca bir video hazırlarken dikkat etmeniz gereken her türlü ayrıntıyı video hazırlama rehberinde  topladık! Hayat kurtarıcı bu dokümanı okuyarak video hazırlamaya başlayabilirsiniz!

HATA

Kitle fonlaması işlemleri çeşitli oranlarda risklere tabidir. Bunlar arasında yatırımın kısmi yada tümünün kaybı, payların devir imkânının kısıtlı olabileceği, kar payı da dahil olmak üzere herhangi bir getiri elde edilememesi ve yatırım yapılan girişimin ticari hedeflerine ulaşamaması gibi riskler bulunmaktadır. Bu nedenle, işlem yapmaya karar vermeden önce, piyasada karşılaşabileceğiniz riskleri anlamanız, mali durumunuzu ve kısıtlarınızı dikkate alarak karar vermeniz gerekmektedir. Kitle fonlama faaliyetleri riskleri için Genel Risk Bildirimi’mizi, karşılaşabileceğiniz risk tipleri için Özel Risk Bildirimi’mizi inceleyebilirsiniz.

Fongogo, III-35/A.2 sayılı Kitle Fonlaması Tebliği (“Tebliğ”) kapsamında paya dayalı kitle fonlaması faaliyetinde bulunmak üzere Sermaye Piyasası Kurulu tarafından listeye alınmış bir şirkettir. Paya dayalı kitle fonlaması ve bu kapsamda platformların sunduğu hizmetlere yahut diğer kitle fonlaması faaliyetlerine ilişkin bilgilere internet sitemiz ve Tebliğ aracılığı ile ulaşabilirsiniz. Fongogo hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi veya yatırım analizi sunmaz, bir girişimci veya girişim şirketine ilişkin yatırım önerisinde bulunmaz, yatırımın belirli bir yatırımcı için uygunluğunu teyit etmez, saklama hizmeti sunmaz ve hiçbir durumda bu e-postanın içeriği bu şekilde yorumlanamaz. Kişiler kendi yatırım kararlarını, kendileri, gerekli belgeleri inceleyerek, yatırımcı gereksinimlerini, yatırım limitlerini ve yatırım konusu araçları yeniden satma imkanı hakkında ayrıntılı bilgiler edinerek ve her türlü yatırım kararının riskler içerebildiğini gözeterek vermelidir. Kitle fonlaması ve Platform’da yayımlanan ilgili kampanyalar özelinde bu risklere ilişkin çeşitli bilgilere konu ile ilgili bilgilendirme formları veya açıklamalar aracılığıyla ulaşabilirsiniz.