Serkan BAĞÇE

Genel Müdür

Müşterileri büyütme ve elde tutma odağında geliri maksimuma çıkarma özelinde tutarlı bir geçmişe sahip deneyimli bir yönetim danışmanı olarak, 16 farklı büyük şirkette 40'tan fazla uzun vadeli proje yönetti.

Son 5 yılda özellikle Kurumsal İnovasyon ve “Startup Engagement” alanında Türkiye’nin en büyük şirketlerinde inovasyon stratejisi geliştirerek programlar düzenliyor. Startup Ekosisteminin problemlerine odaklanan StartupMarket.co’nun kurucusu olan Bağçe Şu anda Fongogo’nun Genel Müdürlüğü pozisyonunu icra etmekte.

Mahir Bora YILMAZ

M. Bora Yılmaz 1997 yılında başlayan iş yaşamında portföy ve fon yönetimi, hazine, halka açılma, şirket yeniden yapılandırma, şirket devralma, stratejik planlama, bütçeleme ve maliyet yönetimi, iş geliştirme alanlarında deneyim kazanmıştır. Halka açık şirket yonetimi tecrübesi bulunan Yilmaz 6 yıl Genel Müdür ve Genel Müdür Yardımcılığı yapmistir. Finans, inşaat, gayrimenkul ve sanayii sektörlerinde tecrube sahibi olan Yılmaz, halen finans ve iş gelistirme alanlarinda danismanlik yapmaktadir.

Ebru Elmas GÜRSES

Ebru Elmas Gürses, İstanbul Üniversitesi'nden mezun olduktan sonra kariyerine KPMG İstanbul'da Denetim bölümünde başladı. 1 yıl sonra Danışmanlık bölümüne geçti. 5 yılın ardından hem KPMG İstanbul hem de KPMG Londra ofislerinde birçok Şirket Alım&Birleşme projesinde yer aldı. 2011 yılında PriceWaterHouseCoopers'a müdür olarak katıldı. Şirket alım satımlarında özellikle deneyimli olan Ebru’nun yer aldığı projelerden bir kısımı Türkven (Pronet- VDD hizmetleri), One Equity Partners – JP Morgan (Akdeniz Kimya – FDD hizmetleri), JP Morgan (Gemport- FDD hizmetleri), AbraajCapital (Çelebi Holding- FDD) Goldman Sachs (Ontex International - FDD hizmetleri) idi.

PwC'den sonra Ebru, esas olarak start-up'lara odaklanmak için BIC Angels'a transfer oldu. Potansiyel yatırım fırsatlarının taranmasından projenin değerlendirilmesine kadar olan süreçte yer alarak, yatırım öncesi ve sonrası olmak üzere 36 yatırımı yönetti. Ardından Türkiye’nin lider kitlesel fonlama platformu Fongogo’nun Yönetici Ortağı olarak yer aldı. Evli ve 1 çocuk annesi olan Ebru, şu anda Bitexen Teknoloji A.Ş’nin CFO’su olarak yer almaktadır.

Dr. Ahmet Feyzioğlu

Marmara Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümünü 2003 yılında bitirmiş, Ortadoğu Teknik Üniversitesi Mühendislik Yönetimi Yüksek Lisans Programına katılmış, aynı zamanda Makine Mühendisliği alanında Marmara Üniversitesi yüksek lisans derecesine kazanmıştır (2003-2005). 2012 yılında Makine Mühendisliği Anabilim Alanında Doktora Programını tamamlamıştır. Doktora sonrası çalışmalarını inovasyon araştırmaları üzerine University of Manchester, Manchester Business School da sürdürmüştür (2012-2013).

2002’de TÜBİTAK - Türkiye Sanayi Sevk ve İdare Enstitüsü’ne girmiş olup, 2004 yılında TÜBİTAK - Başkanlık, 2006 yılında ise TÜBİTAK - Ulusal Elektronik ve Kriptoloji Enstitüsü'nde çalışmıştır. Halen Marmara Üniversitesi’nde Sürdürülebilirlik, İnovasyon, Teknoloji, Ar-Ge Yönetimi, Ürün Geliştirme ve Girişimcilik çalışmalarını yürütmektedir.

Profesyonel kariyeri sırasında Ar-Ge odaklı ulusal/uluslararası projelerde yürütücülük ve danışmanlık görevleri olmuştur. Makine Mühendisliği, Teknoloji Yönetimi ve Ar-Ge Mühendisliği alanlarında araştırmalarının sonuçlarında; patentleri, makaleleri ve kitapları mevcuttur.

Yatırım komitesinde Ar-Ge, İnovasyon ve Sürdürülebilirlik üyesi olarak çalışmaktadır.

HATA

Kitle fonlaması işlemleri çeşitli oranlarda risklere tabidir. Bunlar arasında yatırımın kısmi yada tümünün kaybı, payların devir imkânının kısıtlı olabileceği, kar payı da dahil olmak üzere herhangi bir getiri elde edilememesi ve yatırım yapılan girişimin ticari hedeflerine ulaşamaması gibi riskler bulunmaktadır. Bu nedenle, işlem yapmaya karar vermeden önce, piyasada karşılaşabileceğiniz riskleri anlamanız, mali durumunuzu ve kısıtlarınızı dikkate alarak karar vermeniz gerekmektedir. Kitle fonlama faaliyetleri riskleri için Genel Risk Bildirimi’mizi, karşılaşabileceğiniz risk tipleri için Özel Risk Bildirimi’mizi inceleyebilirsiniz.

Fongogo, III-35/A.2 sayılı Kitle Fonlaması Tebliği (“Tebliğ”) kapsamında paya dayalı kitle fonlaması faaliyetinde bulunmak üzere Sermaye Piyasası Kurulu tarafından listeye alınmış bir şirkettir. Paya dayalı kitle fonlaması ve bu kapsamda platformların sunduğu hizmetlere yahut diğer kitle fonlaması faaliyetlerine ilişkin bilgilere internet sitemiz ve Tebliğ aracılığı ile ulaşabilirsiniz. Fongogo hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi veya yatırım analizi sunmaz, bir girişimci veya girişim şirketine ilişkin yatırım önerisinde bulunmaz, yatırımın belirli bir yatırımcı için uygunluğunu teyit etmez, saklama hizmeti sunmaz ve hiçbir durumda bu e-postanın içeriği bu şekilde yorumlanamaz. Kişiler kendi yatırım kararlarını, kendileri, gerekli belgeleri inceleyerek, yatırımcı gereksinimlerini, yatırım limitlerini ve yatırım konusu araçları yeniden satma imkanı hakkında ayrıntılı bilgiler edinerek ve her türlü yatırım kararının riskler içerebildiğini gözeterek vermelidir. Kitle fonlaması ve Platform’da yayımlanan ilgili kampanyalar özelinde bu risklere ilişkin çeşitli bilgilere konu ile ilgili bilgilendirme formları veya açıklamalar aracılığıyla ulaşabilirsiniz.